WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.03.2021Sosnowiec: miliony na przebudowę torów i peronów!

Tramwaje Śląskie poinformowały o wyborze najkorzystniejszej oferty dotyczącej przebudowy torowiska wzdłuż ulic 1 Maja oraz Andersa w Sosnowcu. 
 
Po perypetiach związanych z odwołaniami, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Krakowa. Inwestycja ma kosztować 34 566 236 zł.
 
Przebudowa obejmuje 6 kilometrów torów: od ronda Zagłębia Dąbrowskiego do ronda u zbiegu ulic Andersa i 11 Listopada. Planowane prace będą obejmowały całą infrastrukturę, wymienione zostanie również torowisko przecinające rondo Ludwik (1 Maja/Mikołajczyka/Andersa/Narutowicza). Poprawi się też jakość obsługi pasażerów, ponieważ prace będą dotyczyły przebudowy 14 peronów. Zainstalowane zostaną nowe słupy wraz z trakcją elektryczną. Ponadto tramwaje zadbają o remonty przejazdów, zarówno tych prowadzących do indywidualnych domów, jak i osiedli. Uzupełniony zostanie system dróg rowerowych.
- Mam nadzieję, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana w najbliższych tygodniach, tak by wykonawca mógł jak najszybciej rozpocząć prace  – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
Zapisany w umowie czas na realizacje zadania to 22 miesiące od dnia podpisania umowy.
 
Źródło: UM Sosnowiec