WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

21.07.2021Sosnowiec: będzie więcej mieszkań komunalnych!

Podczas gdy trwa budowa czterech bloków komunalnych przy ulicy Traugutta, Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę na wykonanie dokumentacji kolejnych budynków.
 
Dokładnie rok temu, MZZL podpisał umowę na budowę 88 mieszkań komunalnych.
- To pierwsze nowe mieszkania komunalne w naszym mieście od 40 lat. Szukaliśmy informacji kiedy ostatnio powstały i było to najprawdopodobniej w latach siedemdziesiątych - mówił wtedy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.
 
Projekt osiedla został wybrany w konkursie w 2017 roku, do którego stanęło sześć pracowni. Budowa czterech budynków właśnie trwa.
 
- Przy ulicy Traugutta powstaje 88 mieszkań w budynkach przystosowanych dla osób z niepełnosprawnościami. Na miejscu będzie też plac zabaw, a części wspólne będą korzystały z fotowoltaiki - wyjaśnia Rafał Łydek, dyrektor MZZL. 
 
Najmniejsze mieszkanie będzie miało 38, a największe 58 m2. W każdym budynku będzie 6 garaży. Prace idą w bardzo dobrym tempie. 
- Widać już ostatnie kondygnacje i właśnie rozpoczął się montaż okien - mówi Jeremiasz Złotecki, zastępca dyrektora ds. techniczno-eksploatacyjnych MZZL. 
 
Budynki mają być gotowe latem 2022 roku. To jednak dopiero początek inwestycji. Na początku lipca Miejski Zakład Zasobów Lokalowych w Sosnowcu podpisał umowę dotycząco wykonania dokumentacji projektowej na budowę następnych budynków.
- Projekt obejmuje osiem bloków - po cztery w drugim i trzecim etapie. W sumie dokumentacja dotyczy 172 mieszkań w podobnym standardzie, jak te obecnie powstające, ale chcemy również zaprojektować lokale użytkowe od ulicy Kalinowej - dodaje Rafał Łydek, dyrektor MZZL.
 
Projekt ma być gotowy do końca roku. Przetarg na prace budowlane zaplanowano wstępnie na 2022 rok, ale rozpisanie go jest uzależnione od finansowania.
- Chcielibyśmy aby powstały w możliwie jak najkrótszym czasie, bo zapotrzebowanie na mieszkania komunalne jest duże - mówi prezydent Chęciński.
 
Źródło: UM Sosnowiec