WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

04.11.2021„Śląski Tydzień” w Gliwicach

Zbigniew Rokita (fot. archiwum prywatne)
Spotkania autorskie ze Zbigniewem Rokitą, koncert grupy Krzikopa, panel dyskusyjny na temat filmów Kazimierza Kutza – tegoroczna edycja „Śląskiego Tygodnia” zapowiada się bardzo ciekawie!
 
Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach między 5 a 30 listopada przygotowała mnóstwo wydarzeń, w centrum których znajdzie się nasz region, czyli Śląsk. Nie można przegapić spotkania autorskiego z gliwiczaninem Zbigniewem Rokitą, zdobywcą podwójnej, przyznanej werdyktem jury i czytelników,  Nagrody Literackiej „Nike” 2021 za książkę „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”. Rozpocznie się ono w piątek 19 listopada o godz. 18.00 na Scenie Forum (Centrum Handlowe Forum, ul. Lipowa 1).
 
Na godz. 17.00 21 listopada zaplanowano wirtualne spotkanie z Agatą Listoś-Kostrzewą, która niedawno wydała książkę o sąsiednim Bytomiu. Rozmowę poprowadzi Filip Springer i będzie transmitowana na Facebooku MBP Gliwice. 22 listopada w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący twórczości Kazimierza Kutza. Weźmie w nim udział między innymi aktor Jerzy Trela, zaplanowano także projekcję kultowego filmu „Sól ziemi czarnej”. Początek o godz. 17.00.
 
Podczas „Śląskiego Tygodnia” nie może też zabraknąć muzyki. 26 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej wystąpi związana z Gliwicami folkowa grupa Krzikopa, która zaprezentuje tradycyjne pieśni górnośląskie w nowoczesnym brzmieniu. Plastyków będzie reprezentował Grzegorz Chudy. Wernisaż wystawy akwareli „XV” rozpocznie się 5 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece Centralnej. Prace będzie można oglądać do końca listopada.
 
Pełen program Śląskiego Tygodnia można znaleźć na stronie http://www.biblioteka.gliwice.pl.
 
 
 
źródło:www.gliwice.eu