WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

16.09.2021Śląska premiera „Najmro” w Gliwicach

W sobotę 18 września kino studyjne Amok zaprasza na śląską premierą filmu „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” w reżyserii Mateusza Rakowicza, który weźmie udział w wydarzeniu. W roli najsłynniejszego więźnia wystąpił Dawid Ogrodnik.
 
Projekcja i spotkanie z twórcami rozpoczną się o godz. 20.00.
Komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Pol-ska. Do najsłynniejszej z nich doszło w Gliwicach. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?
 
Goście pokazu:
 
Mateusz Rakowicz, reżyser, storyboardzista, scenarzysta. Absolwent warszawskiej ASP i Szkoły Filmo-wej Andrzeja Wajdy. „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje“, komedia akcji inspirowana życiorysem Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego „króla złodziei i ucieczek“ z lat 80., to jego debiut fabularny.
Łukasz M. Maciejewski, scenarzysta. Studiował judaistykę na Wydziale Historycznym oraz amerykanistykę na Wydziale Kulturoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2010 roku zdobył Główną Nagrodę Polskiej Edycji Konkursu Scenariuszowego Hartley-Merrill za scenariusz "Waszyński".
Ewa Bojarska, radczyni prawna, od lat mieszka w Gliwicach, znała osobiście bohatera filmu, gdyż była jego pełnomocnikiem prawnym.
 
fot. materiały promocyjne
źródło:www.gliwice.eu