WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.05.2021Siemianowice Śląskie: rowerem po zdrowie dla Antosia!

Siemianowicki policjant, społecznik i pasjonat sportu, Tomasz Dzierga, rozpocznie wyjątkową wyprawę rowerową  z Siemianowic Śląskich do Madrytu.
 
Celem wyprawy jest pomoc rodzicom dwuletniego Antosia Radło, który potrzebuje ogromnych środków finansowych na codzienną rehabilitację ruchową po porażeniu mózgowym i innych chorobach neurologicznych.
 
To nie pierwszy raz, kiedy podkom. Tomasz Dzierga angażuje się w akcje charytatywne dla potrzebujących osób. Wcześniej działał na rzecz nieznanych mu osób. Teraz jest inaczej. Antoś i jego rodzice, to pierwsza, znana mu osobiście rodzina, którą chce wesprzeć finansowo.
 
Pierwotnie miała to być kwota pozyskana od sponsorów, którzy gotowi byliby zapłacić 1 zł za promocję od jednego kilometra przejechanego dla Antosia, czyli łącznie ok. 3600 złotych. Jednak po ogłoszeniu akcji zbiórki pieniędzy dla Antosia, w której formą podziękowania będzie możliwość śledzenia 22-dniowej relacji z wyprawy rowerowej publikowanej codziennie na portalu Facebook, kwota wsparcia dla rodziców zaczęła szybko rosnąć i nadal rośnie. Tomasz Dzierga jest zachwycony i onieśmielony skalą spontanicznego wsparcia dla chłopczyka.
– Zaczęło się od kilku lokalnych firm, do których dołączyli koledzy z siemianowickiej komendy Policji, potem z komendy wojewódzkiej, dalej z gliwickiego oddziału ruchu drogowego, gdzie pracuje ojciec Antosia, a wszystko wskazuje na to, że widzimy dopiero początek, bo codziennie otrzymuję telefony od organizacji pozarządowych z Siemianowic Śląskich i nie tylko, że chcą wesprzeć zbiórkę pieniędzy dla Antosia i promować wyprawę - mówi Pan Tomasz i dodaje, że niezwykle ważny będzie dzień rozpoczęcia wyprawy, na którym będzie obecny jego podopieczny. 
 
Rowerzysta organizuje z rodzicami, przedstawicielami Policji, Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich i darczyńcami uroczysty start w piątkowy poranek. Wówczas będzie można przybić piątkę z podróżnikiem i Antosiem, poznać się z jego rodzicami, zobaczyć z bliska wóz bojowy z fabryki ROSOMAKA oraz najnowszy strażacki wóz bojowy zakupiony m.in. ze środków budżetowych miasta i zmierzyć się ze swoją odwagą wysuwając się z zawodowym strażakiem nowoczesną drabiną. Dla odważnych, nawet na wysokość 40 metrów, czyli ok 14-15 piętra!
 
To wszystko czeka na mieszkańców miasta na linii startu w Siemianowicach Śląskich przy ulicy Wróbla 3 w piątek 28 maja od godz. 9.00. 
 
Władze miasta oraz sam Tomasz Dzierga zapraszają rowerzystów, którzy czują się na siłach odprowadzić rowerowo go do granic miasta, aglomeracji, województwa, a może nawet kraju. 
 
Zbiórka dla Antosia trwa na portalu ZRZUTKA.PL
 
Źródło: na podstawie informacji prasowej