WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

30.03.2021Rozpoczęły się szczepienia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej przeciwko Covid-19!

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną terytorialsi będący od ponad roku na pierwszej linii frontu walki z pandemią. 
 
Ruszyły szczepienia w 171 batalionie lekkiej piechoty w Brzegu. W najbliższym czasie zaszczepieni zostaną pierwsi żołnierze gliwickiego batalionu 13 ŚBOT. W sumie do szczepienia zgłosiło się ponad tysiąc żołnierzy śląskiej brygady. Wielu żołnierzy nie deklarowało chęci szczepienia w ramach służby w WOT ponieważ taką możliwość mieli z racji pełnionego zawodu (lekarze, pielęgniarki, nauczyciele). Szczepienie jest dobrowolne, większość naszych żołnierzy podkreśla jednak, że tu chodzi o odpowiedzialne podejście do służby.
- Nie wyobrażam sobie żebym mogła zrezygnować z możliwości szczepienia. Przecież to nie chodzi tylko o mnie a tak naprawdę o nas wszystkich. Wspierając służby medyczne m.in. w szpitalach widzimy co się dzieje i jak groźny jest koronawirus, dlatego musimy z nim walczyć w każdy możliwy sposób tak by wrócić do normalności. To moim zdaniem nasz obowiązek nie tylko jako żołnierzy ale jako po prostu ludzi – podkreśla kpr. OT Marta Dembowska.
 
Dowódca 13 ŚBOT, płk Tomasz Białas nie ukrywa, że jest dumny z postawy swoich żołnierzy. 
- Patriotyzm można okazywać na wiele sposobów, w obecnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy to także właśnie odpowiedzialne podejście do zagrożenia z jakim przyszło nam się zmierzyć. Szczepienie to obecnie najskuteczniejsza broń w walce z Covid-19 i dlatego tak ważna jest by się na nie zdecydować – dodaje płk Białas.
 
Każdego dnia w całej Polsce ponad 7 tys. żołnierzy zarówno WOT jak i wojsk operacyjnych pomaga cywilnej służbie zdrowia w walce z pandemią, a kolejne 10 tys. jest w gotowości do niesienia pomocy.
 
Źródło: 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej