WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

19.05.2021Przecieka dach. Hospicjum im. JP II w Bielsku potrzebuje pieniędzy na remont

W Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej przecieka dach! Placówka potrzebuje ponad dwustu tysięcy zł na remont części administracyjnej, a być może na tym się nie skończy.

Sale chorych mieszczą się w postawionej w 2016 r. dobudówce, a biura i gabinety rehabilitacji – w starej willi przy ul. Zdrojowej. Miasto nieodpłatnie przekazało XIX wieczny budynek. w 2010r. Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, przygotowując się do otwarcia stacjonarnej placówki opieki paliatywnej, rozpoczęło kapitalny remont:

- To była ruina - mówi Grażyna Chorąży, prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej:

Plik dźwiękowy: hosp1.mp3

Na naprawę dachu jednak pieniędzy zabrakło, a dziś jest on w opłakanym stanie. Blacha przerdzewiała i deszcz leje do środka.

 - Wstępnie wyceniliśmy remont na 220 tys. zł - mówi dyrektor Hospicjum, Urszula Cichoń:

Plik dźwiękowy: hosp2.mp3

W nowo wybudowanym pawilonie, w którym przebywają pacjenci, stale trwają remonty – po pięciu latach działania Hospicjum - wymieniono wszystkie łóżka na nowe, aktualnie trwa malowanie ścian.

Jedyne stacjonarne hospicjum w Bielsku-Białej utrzymuje się ze składek darczyńców i jednego procenta od podatków. Zabiegi medyczne kontraktuje NFZ. Czas pandemii trudno przetrwać, bo nie można bowiem organizować zbiórek pod kościołami czy akcji „Pola Nadziei”. Hospicjum im. JP II można wspomóc, przelewając dowolną kwotę na konto bankowe, którego numer znajduje się na stronach internetowych.

….

 

 

 

Foto: hospicjumbielsko.pl; pixabay.com