WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.09.2021Potrącił policjantów, którzy chcieli go zatrzymać. Pijany kierowca z Oświęcimia - z zarzutami

Sceny jak z sensacyjnego filmu na rozegrały się na drogach w okolicy Oświęcimia. Pijany Kierowca potrącił policjantów, którzy zagrodzili mu drogę. Ranni mundurowi ruszyli w pościg i zatrzymali sprawcę.

Do sytuacji, o której informuje dziś oświęcimska Policja, doszło w nocy z sobotę na niedzielę (25/26 września). Około 22:30 w Grojcu, na trasie  Oświęcim – Kęty. patrol drogówki próbował zatrzymać BMW, którego kierowca wyraźnie miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. KKierowca nie zamierzał jednak się zatrzymywać i próbował ominąć drogową kontrolę. Jednego z policjantów potrącił zderzakiem i najechał mu na stopę, drugiego trącił lusterkiem. Z piskiem opon odjechał w kierunku Oświęcimia. Poturbowanym policjantom udało się wrócić do radiowozu i ruszyć w pościg za piratem, który już po kilku minutach jazdy wypadł z jezdni i uderzył w znak drogowy. Pijanym kierowcą okazał się 43 – letni mieszkaniec Oświęcimia. We krwi miał 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do izby zatrzymań na komendzie w Oświęcimiu, a ranni policjanci - na szpitalny oddział ratunkowy. Na szczęście skończyło się na stłuczeniach.  

43-latek, gdy wytrzeźwiał, stanął przed prokuratorem. Za jazdę po  pijanemu grożą mu dwa lata więzienia, za naruszenie nietykalności policjantów – kolejne trzy i jeszcze pięć lat – za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Źródło: KP Policji w Oświęcimiu