WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.04.2021Po remoncie ul. Lipnickiej, mieszkańcy odpoczną od ryku ciężarówek. Jeszcze tylko trochę pohałasują tu maszyny drogowców…

Sporo się zmienia w centrum bielskiego Lipnika.

Od kilku miesięcy Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej realizuje tam przebudowę lokalnej infrastruktury drogowej polegającą na przedłużeniu ulicy Lipnickiej i jej połączeniu z istniejącą siecią dróg. Przy okazji przebudowana zostanie także pętla autobusowa w sąsiedztwie Domu Kultury w Lipniku. Trwa korekta łuków na pętli wzdłuż ulicy Polnej w centrum Lipnika. Przedsięwzięcie ułatwi zawracanie kierowcom ciężkich pojazdów.

- W najbliższym czasie, ze względu na zły stan techniczny, rozebrany i wymieniony na nowy będzie także znajdujący się w tym miejscu przepust drogowy. Zaplanowana jest także korekta łuków w ciągu ul. Polnej, tak aby ułatwić kierowcom pojazdów ważących powyżej 3,5 tony bezpieczne zawrócenie przed wjazdem na ul. Lipnicką, gdzie obowiązuje zakaz wjazdu aut o tym tonażu. Modyfikacja pętli w rejonie Domu Kultury w Lipniku to wyjście naprzeciw postulatom tamtejszej rady osiedla, zgłaszającej problem łamania przepisów drogowych przez kierowców, tłumaczących się niemożnością wykonania manewru zawracania - mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej Wojciech Waluś.

Źródło: Urząd Miejski w Bielsku-Białej; foto: MZD w B-B