WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.06.2021Park Kąpielowy w Wiśle hitem pierwszych dni wakacji! Plażowiczom nie podobają się tylko... ceny

To był strzał w dziesiątkę – mówią mieszkańcy Wisły i wczasowicze o nowej atrakcji miasta – otwartym po wieloletnim remoncie kąpielisku miejskim. Skąpane słońcem miejsce odwiedził z mikrofonem nasz reporter, pytając plażowiczów o pierwsze wrażenia.

Obiekt jest imponujący. Dwa baseny, w tym pływacki o olimpijskich wymiarach i rekreacyjny, z podgrzewaną do 28. stopni wodą i parkiem urządzeń do wodnych zabaw dla dzieci oraz wysokie zjeżdżalnie. Do kasy stoją długie kolejki chętnych, którzy chcą skorzystać z obowiązującego przez dwa pierwsze tygodnie rabatu, ponieważ – jak mówią plażowicze - wstęp na basen w Wiśle tani nie jest:

Plik dźwiękowy: baseny1.mp3

Plażowicze zgłaszają też pewne niedogodności:

Plik dźwiękowy: baseny.mp3

- Wchodziliśmy w zasadzie tuż po ekipie budowlanej, te drobne niedociągnięcia, które widzimy i które zgłaszają nam odwiedzający, stopniowo reperujemy - zapewnia prezes spółki Baseny Wisła, Jakub Stasiewicz:

Plik dźwiękowy: baseny3.mp3

- Mimo to, warto było czekać na takie baseny! Podobnej atrakcji bardzo w okolicy brakuje! A dzieci i młodzież są wręcz zachwycone takimi zjeżdżalniami!! – mówili wychodzący po dniu plażowania z nowego obiektu sportowego przy Olimpijskiej.

Regularna cena całodniowego wejścia na baseny to 49 zł dla dorosłych i 19 zł  dla dzieci. Dla posiadaczy Wiślańskiej Karty Mieszkańca są 50 procentowe zniżki.

Co ważne, przez pierwszy okres funkcjonowania basenów, a więc do 11 lipca, zniżkowe ceny będą obowiązywały dla każdego. Po tym okresie miasto przygotowało także specjalną ofertę dla turystów – każdy, kto zdecydował się na dłuższy pobyt w Wiśle i uiścił opłatę miejscową, może liczyć na 20 procent zniżki przy wejściu na basen.

Basen w Wiśle wybudowano w 1932 r. Po tym, jak w latach 90-tych popadł w ruinę, 5 lat temu rozpoczęto starania o jego odbudowę. Kąpielisko jest otwarte w sezonie letnim codziennie w godz. 10:00 – 18:00.
Liczba użytkowników jest zgodna z obowiązującymi limitami epidemicznymi.
Park Kąpielowy zaprojektowano dla jednoczesnego korzystania z obiektu dla 600 osób.

 

 

Źródło/foto: Miasto Wisła