WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

11.08.2021Wojsko ma swoje święto. Obchody Święta Wojska Polskiego w Gliwicach

Z okazji Święta Wojska Polskiego, 12 sierpnia gliwicki garnizon weźmie udział w wieczornym przemarszu spod kościoła garnizonowego pw. św. Barbary i uroczystym złożeniu kwiatów i wieńców pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. W ten sposób wojskowi już w czwartek upamiętnią zwycięską Bitwę Warszawską z 1920 roku – tzw. Cud nad Wisłą, którego jubileusz przypada w nadchodzącą niedzielę.

 
Główne uroczystości na pl. Piłsudskiego rozpoczną się o godz. 20:15. Poprzedzi je przemasz spod kościoła garnizonowego w kierunku placu Piłsudskiego ulicami św. Barbary, Wyszyńskiego i Berbeckiego. Na placu, pod pomnikiem marszałka, podczas godzinnego capstrzyku przewidziano wygłoszenie apelu pamięci oręża polskiego, oddanie salwy honorowej oraz złożenie wieńców i wiązanek. Na zakończenie, około godz. 21:15, pododdziały garnizonu Gliwice po przegrupowaniu się przedefilują ulicami Berbeckiego i Wybrzeże Wojska Polskiego, wracając następnie na plac Piłsudskiego. Uroczystości zakończą się około godz. 21:30.
 
Ze względu na organizację wojskowej defilady, w czwartek 12 sierpnia od godz. 8.00 zamknięte będą czasowo parkingi wzdłuż pl. Piłsudskiego. Dostęp do nich będą miały wyłącznie pojazdy Wojska Polskiego. Wieczorem przewidziano natomiast możliwe czasowe ograniczenia w ruchu na ulicach, którymi maszerować będzie wojsko.
 
Źródło: UM Gliwice