WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

10.08.2021Nowe ściany w pawilonie historycznym Palmiarni

Do końca wakacji Palmiarnia Miejska w Gliwicach będzie nieczynna – trwa I etap modernizacji elewacji. Zakres prac jest ogromny i dotyczy pawilonu historycznego, najstarszej przestrzeni ekspozycyjnej gliwickich tropików. Większość aluminiowej konstrukcji, tworzącej siatkę nowych ścian, jest już zamontowana!

 
Rozpoczyna się montaż płyt z poliwęglanu – to właśnie one stworzą ściany Palmiarni. Na budowę dotarł także pierwszy transport szkła, które z kolei zostanie zamontowane od strony parku Chopina. Dzięki temu będzie można zajrzeć do wnętrza gliwickich tropików, spacerując po parkowych alejkach! Oprócz renowacji stolarki okiennej, w Palmiarni renowację przejdą też drabiny, pomosty techniczne i cokół, które zostaną wypiaskowane, wzmocnione i poddane cynkowaniu ogniowemu. Dobudowane zostaną też dodatkowe podesty.
Wewnątrz palmiarni rosną 3 Feniksy Kanaryjskie a to palmy, które przyjechały do Gliwic już w 1924 roku na wystawę roślin egzotycznych, która dała początek gliwickiej palmiarni - mówi Marzena Sosnowska, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Usług Komunalych w Gliwicach, który adminstruje gliwickimi tropikami.
 
Zadanie wykonuje częstochowska firma PPUH Dom-Gaz Krzysztof Piaszczyk, która wygrała przetarg. Inwestycja będzie kosztować niemal 1,7 mln zł.  W przyszłości renowacją objęte zostaną też pawilony: roślin użytkowych, roślin tropikalnych i kaktusów.
 
Źródło:  UM Gliwice/Radio Fest