WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.07.2021Nie tylko "maluchy". W Bielsku stoi tramwaj na nakrętki

Tramwaj na plastikowe nakrętki – nowa instalacja w Bielsku-Białej. Ta lokalizacja to miejsce historycznej zajezdni tramwajowej w Cygańskim Lesie, przy skrzyżowaniu ulic Olszówka i Pocztowa.

- Wykonany w Kowalstwie Stanisława Kani w Starym Bielsku tramwaj jest żółto-czerwony, czyli kolorystycznie wzorowany na ostatnich pojazdach, które jeździły po mieście do 30 kwietnia 1971 roku. Pojazd wygląda bardzo profesjonalnie i realistycznie - ma pantograf, drzwi, okna, jest długi na 2 metry 70 centymetrów oraz wysoki na ponad 90 centymetrów, oznakowany numerem 1 i opatrzony herbem miasta – mowi Wiesłąw Maj, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej UM w Bielsku-Białej:

Plik dźwiękowy: tk_1tramwajSET.mp3

Opiekunem tramwaju, jak w przypadku pojemników – Maluchów – będzie jedna z bielskich fundacji. Która? Okaże się lada dzień. Dochód ze sprzedaży nakrętek organizacja przeznaczy na swoje cele statutowe.

Sponsorem pojemnika, podobnie jak poprzednich takich instalacji w mieście, jest firma SUEZ Bielsko-Biała S.A. Ta miejska spółka, odpowiedzialna za wywóz odpadów w mieście, będzie również opróżniać pojemnik z nakrętek.

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej; foto: Paweł Sowa/UMBB