WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.01.2021Najpyszniejsza kawa - od niepełnosprawnych. Są perspektywy na utrzymanie Klubokawiarni "Perspektywa" w Bielsku?

Zdaniem wielu bielszczan, najpyszniejszą kawę w mieście parzą niepełnosprawni kelnerzy z klubokawiarni Perspektywa na starówce. Teraz ich lokalowi grozi zamknięcie. Pomagali rodzice, znajomi robili zbiórki, ale śniadania na wynos słabo się sprzedają w czasie pandemii. Młodzi ludzie jednak się nie poddają. 

 Lockdown to ciężkie wyzwanie dla osób zdrowych, a co dopiero niepełnosprawnych intelektualnie, ale kochających swoją pracę młodych ludzi.  

- Nie chcemy jałmużny. Szukamy hurtowego zbytu dla naszych pysznych kanapek, kawy i deserów - mówi założycielka klubokawiarni perspektywa, Agnieszka Łaś:

Plik dźwiękowy: tk_1kawiarNiep%20SET.mp3

Prezeska Fundacji „Wspólnym Szlakiem” z Bielska szacuje, że miesięczne działanie klubokawiarni perspektywa kosztuje około 10tys. zł. Żeby utrzymać lokal, podopieczni musieliby dziennie wydawać kilkadziesiąt śniadań. Są na to gotowi, jeżeli tylko znajdą się właściciele bufetów i firmy, które będą kupować dla swoich pracowników indywidualnie skomponowane kanapki i prawdopodobnie najpyszniejsza kawę w mieście.

 Klubokawiarnię „Perspektywa” przy ul Słowackiego 4 otwarto latem 2018 roku. Od początku była miejscem koncertów i warsztatów kulinarnych. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Fundacji „Wspólnym Szlakiem” i na Facebooku.

 

 

Foto: Fb Klubokawiarnia Perspektywa