WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.04.2021Na razie wciąż bez rodzinnych porodów w BCO-SM w Bielsku-Białej

W związku z licznymi pytaniami o przywrócenie porodów rodzinnych, stanowisko w tej sprawie zajęło Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

W opinii dyrekcji szpitala i ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, w obecnej sytuacji epidemiologicznej, czyli trzeciej fali zachorowań na Covid-19, nie można wyrazić zgody na powrót do porodów rodzinnych.

Jednym z powodów takiej decyzji są obserwowane ostatnio zachorowania również wśród personelu medycznego szpitala zaszczepionego dwoma dawkami szczepionki. Kolejnym powodem jest brak osobnego węzła sanitarnego na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym placówki oraz brak możliwości bezpośredniego wejścia na salę porodową osób towarzyszących pacjentkom - na salę porodową można wejść tylko przez Oddział Położniczy.

Dyrekcja szpitala podkreśla, że nie wyrażając zgody na porody rodzinne działa zgodnie z zaleceniami Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników. Zaznacza także, że powróci do porodów rodzinnych, kiedy tylko ustabilizuje się sytuacja epidemiologiczna w kraju.

 

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej