WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.04.2021Mysłowice: Funkcjonariusze śląskiej KAS wpadli na akcyzową "dziuplę"!

Funkcjonariusze śląskiej  KAS mieli informacje, że w Mysłowicach mogą być przechowywane nielegalne wyroby akcyzowe. Mundurowi wytypowali do kontroli kilka miejsc.
 
W wyniku przeszukania pomieszczeń i samochodów osobowych, a nawet ogródka działkowego mundurowi zabezpieczyli łącznie blisko 117 tys. sztuk papierosów różnych marek oraz ponad 15 litrów  alkoholu w kanistrach i butelkach. Wyroby akcyzowe  nie były oznaczone znakami akcyzy i  pochodziły z nieznanych źródeł.
 
Trefnym biznesem zajmowali się dwa mieszkańcy Mysłowic w wieku ok. 50 i 60 lat. Ze względu na skalę nielegalnego procederu mężczyznom grożą wysokie kary oraz przepadek nielegalnych towarów. Przewożenie, nabywanie czy przechowywanie wyrobów tytoniowych i alkoholowych bez akcyzy, stanowi przestępstwo zagrożone karą grzywny lub karą pozbawienia wolności nawet do lat trzech, lub obie kary łącznie.
 
Zabezpieczone wyroby akcyzowe trafiły już do magazynów śląskiej KAS. Stanowią dowód w prowadzonym postępowaniu, które pozwoli ustalić jak długo trwał nielegalny proceder i jakie straty poniósł Skarb Państwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że gdyby nielegalne wyroby trafiły do obrotu to straty w budżecie państwa tytułem należnych ceł i podatków wyniosłyby ponad 140 tys. złotych.
 
Zwalczając szarą strefę wyrobów tytoniowych i alkoholu KAS chroni nie tylko budżet, ale również legalnie działających przedsiębiorców przed nieuczciwą konkurencją. to również ochrona konsumentów przed wprowadzaniem na rynek wyrobów z niewiadomych źródeł, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia ludzkiego.
 
Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach