WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.03.2021Mała dziewczynka uratowana przez chirurgów dziecięcych z Gliwic. Dziecko połknęło magnetyczne kulki

To już druga taka sytuacja, gdy na chirurgię dziecięcą w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach trafia dziecko, które podczas zabawy połknęło magnetyczne kulki.

Dziewczynka wymagała leczenia operacyjnego, gdyż kulki te są bardzo silnymi magnesami, a przechodząc przez jelito uszkadzają je i prowadzą do dużego spustoszenia – tłumaczy dr Krzysztof Solecki, ordynator oddziału chirurgii dziecięcej w gliwickiej lecznicy.

 Dzięki szybkiej interwencji chirurgicznej, 4,5-latka powoli wraca do zdrowia, jednak problem potencjalnie niebezpiecznych, a jednocześnie niepozornych, magnetycznych kulek pozostaje i warto przestrzec rodziców oraz opiekunów przed tego typu przedmiotami.Maluch bezwiednie wkłada je do buzi w trakcie zabawy, a potem kończy się to fatalnie.

Mieliśmy już wcześniej na oddziale chłopca, który był operowany z tego samego powodu. Niech te historie będą przestrogą dla rodziców i wskazówką, aby bardzo uważnie przyglądać się rzeczom, którymi bawią się nasze dzieci – przypomina dr Solecki.

 Wiadomo, że z identycznymi przypadkami mieli do czynienia m.in. krakowscy lekarze. Niestety, magnetyczne kulki wciąż są dostępne np. w sprzedaży internetowej.

Unikajmy drobnych zabawek, które są silnymi magnesami. Konsekwencje połknięcia takich przedmiotów mogą być bardzo dotkliwe – apeluje chirurg dziecięcy.

źródło: Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach