WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

MARCIN JANOTA-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.09.2021Kościół na Salmopolu pękał w szwach. Piłki rozeszły się jak świeże bułeczki

W niedzielę 12 września,  w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku  odbyło się przy pięknej pogodzie niecodzienne, uroczyste,  ekumeniczne nabożeństwo, poprowadzone  przez dwóch księży:  ks Roberta Augustyna z Bielska Białej i Ks Jana Byrta ze Szczyrku.

Obaj kochający  Boga, sport i sporty drużynowe siatkówkę.  W nabożeństwie wziął udział zespół góralski Klimczok ze Szczyrku . Kościół Ewangelicki  znowu okazał się za mały i "pękał w szwach ", bo rozważaniom Słowa Bożego towarzyszyły pieśni i modlitwy i  - na koniec - piłki do siatkówki dla dzieci  i młodych ludzi, które ks. Jan Byrt zbierał od początku rozgrywek o Mistrzostwo Europy w siatkówce. Znany z dobroczynności i niekonwencjonalnych metod ewangelizacji proboszcz szczyrkowskiej parafii, przez dwa miesiące zbierał piłki od wielu osób prywatnych i polityków z regionu Śląska.

- Piłki otrzymaliśmy tez od wojewody śląskiego. Piłki przesłał nam też Prezydent RP. Każdy, do którego się zwróciłem - co było dla mnie przemiłym  zaskoczeniem - chętnie przesłał piłki na to nabożeństwo. Otrzymaliśmy też z BKS Bielsko Biała i  od mojego ucznia ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Szczyrku Piotra Żyły – mówił ks. Jan w rozmowie z naszym reporterem jeszcze przed niedzielnymi nabożeństwami:

Plik dźwiękowy: tk_2pilkiKsByrt%20ROZM.mp3

W niedzielę o 11:00 na Salmopol przybyło ok. 100 dzieci i wszystkie wyszły uśmiechnięte i zadowolone. Otrzymały piłkę i teraz mają wielkie zadanie  - muszą zaprosić swoich kolegów i koleżanki do wspólnej gry.

- Sporty drużynowe troszkę przypominają Parafię; każdy w drużynie jest potrzebny i każdy ma swoje zdolności, które do drużyny wnosi. Tak samo w parafii: każdy jest potrzebny i każdy wnosi swój talent i służy. Jak drużyna dobrze gra, to jest zwycięstwo i tak samo w Parafii jak cudownie służą to jest zwycięstwo. Parafia ma o tyle dobrze ,ze trenerem jest sam Bóg on nikogo nie odrzuca wprost przeciwnie zaprasza do wspólnoty. Sport jest też zaznaczony w Listach św. Pawła, gdzie Paweł zachęca do ćwiczenia się tak jak w sporcie, także w wierze i uświęcania swojego życia – dodaje ks. Jan Byrt.

Znając Księdza Jana i Jego ewangeliczny i sportowy zapał – na tej akcji się nie skończy…

 

 

Źrodło i foto: Parafia Ewangelicko-Augsburska w Szczyrku-Salmopolu