WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

28.05.2021Kontrola autobusów na Podbeskidziu

22 skontrolowane autobusy, 2 wycofane z ruchu i 2 kierowców pracujących na cudzych kartach - to wyniki porannej kontroli autobusów linii regularnych w Bielsku-Białej i Żywcu. 
 
Autobusy sprawdzali inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego z Katowic.
 
W ostatnich dniach inspektorzy z wodzisławskiego oddziału katowickiego ITD sprawdzali stan techniczny autobusów linii regularnych i kondycję kierowców w Bielsku-Białej oraz Żywcu. 
 
Wszyscy skontrolowani kierowcy byli trzeźwi, a wyniki ich testów narkotykowych były negatywne. Niemniej jednak dwóch z nich dopuściło się rażących naruszeń z zakresu przepisów socjalnych dotyczących czasu pracy kierowcy, używając cudzych kart. Nienależące do kierowców karty zostały zatrzymane. Jeden z kierowców przyjął mandat karny, natomiast drugi odmówił jego przyjęcia. Inspektorzy skierowali do sądu wniosek o jego ukaranie. W sprawach wszczęto również postępowania wobec przedsiębiorców wykonujących przewozy. 
 
Spośród 22 sprawdzonych pojazdów, dwa ze względu na zły stan techniczny, wycofano z ruchu. Inspektorzy stwierdzili  nadmierny luz w układzie kierowniczym, uszkodzone i niewłaściwie dobrane opony. 
 
Źródło: Główny Inspektorat Transportu Drogowego