WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.11.2021Koniec z bramkami na autostradach!

Niebawem przejedziemy bez szlabanów! Kupić trzeba będzie e-bilet autostradowy.
 
Od 1 grudnia 2021 r. na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica zarządzanych przez GDDKiA nastąpi zmiana systemu poboru opłat dla samochodów osobowych i motocykli (pojazdów o DMC poniżej 3,5 tony). System e-TOLL zastąpi obowiązujący do 30 listopada br. Manualny System Poboru Opłat. Przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez szlabanów.
 
Za przejazd nie zapłacimy już w kiosku poboru opłat na bramkach na podstawie biletu kartonikowego lecz na podstawie elektronicznego e-biletu autostradowego lub w aplikacji e-TOLL PL.
 
Zanim wyruszymy w trasę odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław-Sośnica musimy metodę płatności:
 
E-bilet autostradowy
 
W aplikacji e-TOLL PL BILET (możliwość zakupu w aplikacji dostępna od 1 grudnia 2021 r.) u partnerów systemu e-TOLL
 
Bilet będziemy mogli kupić z wyprzedzeniem jeśli podamy numer rejestracyjny samochodu, odcinek autostrady oraz planowaną datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu. Bilet będzie ważny 48 godzin od wskazanej daty. Jeśli zmienią nam się plany, możemy go zwrócić przed zadeklarowaną godziną startu podróży.
 
Aplikacja e-TOLL PL
 
Można ją pobrać bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store. Jest obsługiwana przez system Android (min. 6.0, zalecany 11+) oraz IOS (13+).
 
W aplikacji wniesiemy opłatę za przejazd i doładujesz konto. Aplikacja przekazuje dane geolokalizacyjne i w trakcie przejazdu musi być cały czas włączona.
 
Aby korzystać z aplikacji trzeba zarejestrować się w Internetowym Koncie Klienta w systemie e-TOLL. Po zakończeniu instalacji aplikacji otrzymamy identyfikator biznesowy urządzenia, musimy podać go w Internetowym Koncie Klienta (IKK).
 
Czym jest e-bilet autostradowy?
 
Jest to jedna z metod płatności za przejazd autostradą na odcinku A2 Konin-Stryków oraz A4 Wrocław-Sośnica, która będzie dostępna od 1 grudnia 2021 r. w systemie e-TOLL dla pojazdów lekkich (samochodów osobowych, motocykli i pojazdów o łącznej masie całkowitej do 3,5 tony).
 
Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
Fot.: Google Maps