WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.06.2021Kolejni nielegalni imigranci w naczepie ciężarówki zatrzymani w Gliwicach

Wczoraj około godziny 16.30 policja przyjęła zawiadomienie o niepokojących odgłosach, dochodzących z naczepy tira, który wjechał na teren jednej z firm w Gliwickiej Strefie Ekonomicznej. Na miejsce wysłano policjantów z IV komisariatu. Ujawniono siedmiu mężczyzn – obcokrajowców.
 
Ze zgłoszenie do WCPR-u wynikało, że do jednego z magazynów w rejonie ul. Einstaina podjechał pojazd ciężarowy. Plandeka naczepy, zgodnie z przepisami, była zaplombowana, a ze środka słychać było odgłosy rozmów. Transport przyjechał z Rumunii. Patrol policji stwierdził, że wewnątrz może być kilka osób. Nie zdecydowano się od razu otwierać plandeki, lecz wezwano posiłki, by prawidłowo zabezpieczyć interwencję.
 
Ustalenia z kierowcą nie były możliwe, gdyż obywatel Rumunii nie mówił ani po polsku, ani po angielsku. Po otwarciu naczepy ujawniono siedmiu mężczyzn. Ludzie ci byli bardzo zmęczeni i odwodnieni. Zostali najpierw sprawdzeni pod względem posiadania ewentualnych niebezpiecznych przedmiotów, a następnie napojeni. Do jednego z imigrantów wezwano pomoc lekarską z uwagi na to, że uskarżał się na ból w klatce piersiowej i duszności.
 
Niektórzy z nielegalnie przekraczających granicę mówili po angielsku i tłumaczyli, że celem ich podróży z Rumunii była Francja, a dokładnie Paryż.
 
Mężczyźni jechali ukryci w naczepie 15 godzin, w ogromnym upale, aż do momentu ujawnienia. 
 
Przemytnicy pobierają od takich osób nawet po 2 tys. euro. W tej sprawie wszystkie okoliczności wyjaśnią funkcjonariusze straży granicznej i to oni zajmą się teraz dalszą procedurą deportacji.
 
źródło:www.gliwice.policja.gov.p