WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

05.05.2021Kolejne prace na drogach w Gliwicach

Ruszają kolejne prace na gliwickich drogach. Na utrudnienia użytkownicy napotkają na ul. Młodych Patriotów, Czarnieckiego i Strzody.

W środę, 5 maja, wyłączony z ruchu zostanie ciąg pieszo-rowerowy prowadzący ul. Berbeckiego, wzdłuż parku Chopina. Do końca czerwca, na odcinku od skrzyżowania ul. Sienkiewicza – Berbeckiego do ul. Barlickiego prowadzone będą prace remontowe. W trakcie robót wymieniona zostanie konstrukcja i nawierzchnia ciągu pieszo-rowerowego.

Również w środę 5 maja ruszą prace drogowe na ul. Czarnieckiego, na odcinku od ul. Żółkiewskiego w kierunku ul. Św. Bronisławy. Na czas prac ten odcinek będzie zamknięty dla ruchu, możliwy będzie wyłącznie dojazd dla mieszkańców posesji.  Na utrudnienia w tej okolicy napotykają również piesi – ze względu na prowadzony remont sieci wodociągowej część chodników jest wyłączana z ruchu. Prace potrwają do końca maja.

W czwartek, 6 maja, na ul. Młodych Patriotów 1-5 rozpocznie się remont części parkingu (po stronie bloku) i jezdni, zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.  Prace prowadzone będą etapowo i obejmą również wymianę kanalizacji deszczowej. Parking będzie dostępny dla kierowców w systemie rotacyjnym (połowa parkingu w 1 etapie, druga w 2 etapie).
Trwa przebudowa sieci wodociągowej i budowa sieci kanalizacji sanitarnej przy ul. Strzody.  W najbliższy czwartek, 6 maja, zostanie tam wprowadzony ruch jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli przejechać odcinkiem ul. M. Strzody od ul. Dworcowej do ul. Wrocławskiej. Nie będzie możliwości skrętu w lewo z ul. Wrocławskiej do ul. M. Strzody. Objazd poprowadzono ul. Kłodnicką. Według deklaracji wykonawcy, zakończenie prac w tym miejscu planowane jest pod koniec czerwca. Roboty realizowane są na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach.
Przypominamy, że z powodu remontu kanalizacji deszczowej do końca miesiąca zamknięty dla ruchu będzie fragment ul. Wybrzeże Armii Krajowej, na odcinku między Instytutem Onkologii a wyjazdem do ul. Jana Śliwki. Objazd prowadzi ul. Marii Konopnickiej do ul. Henryka Sienkiewicza, dalej do ronda im. Stanisława Bylina, przez DTŚ z wyjazdem do ul. Jana Śliwki.


 Fot.materiały ZDM w Gliwicach

źródło:www.gliwice.eu