WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

20.10.2021Katowice: Spodek jest na sprzedaż!

Stało się, Spodek idzie pod młotek. A właściwie pod kostkę i pionki, którymi posłużą się gracze kultowej planszówki MONOPOLY. 
 
Fani MONOPOLY od miesięcy wyczekiwali tej niezwykłej daty. No i doczekali się – 19 października MONOPOLY Katowice ujrzało światło dzienne. Na planszy znalazły się najważniejsze miejsca związane z miastem – Spodek, Nikiszowiec, Dolina Trzech Stawów, Osiedle Gwiazdy czy ulica Mariacka. Do kupienia będą katowickie baseny w Brynowie i Burowcu, tężnia w parku Zadole, a nawet Szkoła Pod-stawowa nr 13 z Bogucic, która miejsce na planszy wygrała w specjalnym konkursie dla katowickich szkół! Nie zabrakło też największych firm, centrów handlowych, uniwersytetów czy miejsc kultury. Wśród głównych partnerów edycji znaleźli się Tauron Ciepło, Libero Katowice, Bajka Pana Kleksa, Drogopol oraz Muzeum Śląskie.
– Bardzo się cieszę, że fani MONOPOLY z całej Polski, ale i ze świata, będą mogli zobaczyć nasze miasto w wyjątkowej skali – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa. – Co prawda na planszy znalazł się jedynie wycinek tego, co oferują Katowice, ale mam nadzieję, że zachęci on zarówno mieszkańców jak i znajomych, z którymi toczyć będą pełne emocji rozgrywki, do odwiedzenia serca Górnego Śląska i odkrycia wszystkich jego tajemnic na żywo, nie tylko na planszy – dodaje prezydent.
 
Z finalnej formy gry zadowoleni są także jej twórcy.
– Za nami wiele bardzo różnych miejskich edycji MONOPOLY – mówi Jan Jaźwiński z WinningMoves, odpowiedzialny za realizację projektu MONOPOLY Katowice. – Z każdą kolejną odkrywamy, jak wiele niezwykłych miejsc można znaleźć w przeróżnych zakątkach naszego kraju. My sami za każdym razem poznajemy mnóstwo ciekawostek, ale z każdą kolejną odsłoną staramy się dodawać graczom coś nowego – dodaje Jaźwiński.
 
Dodatkowym smaczkiem, który towarzyszy MONOPOLY Katowice są niezwykłe pionki, dedykowane tej konkretnej edycji. Znajdziemy tu symbole architektoniczne miasta takie jak Spodek czy Gwiazdy, figurkę Beboka, żabę znaną z ulicy Stawowej, serce z logo Katowic, a nawet kluskę śląską! Wyjątkowych zestawów z pionkami nie można kupić!
 
Źródło: UM Katowice