WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.06.2021Katowice: podsumowanie pierwszego miesiąca akcji "Wyzwanie: parkowanie"!

Blisko 2900 interwencji, ponad 800 mandatów i 930 zgłoszeń „miszczów parkowania”. Za nami pierwszy miesiąc dyscyplinowania kierowców w ramach akcji „Wyzwanie: parkowanie!”. Najwięcej interwencji w Śródmieściu i Koszutce. 
- Minął miesiąc odkąd rozpoczęliśmy dyscyplinowanie kierowców. Statystyki prowadzone przez Straż Miejską pokazują, że akcji „Wyzwanie: parkowanie!” jest potrzebna, bo wielu kierowców wciąż parkuje w sposób nieprawidłowy lub nielegalny. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będziemy prowadzili działania dyscyplinujące do skutku. Bardzo dziękuję mieszkańcom za wspieranie tej akcji i oznaczanie „miszczów parkowania” na mapie. Wierzę, że dzięki naszej akcji i wsparciu katowiczan, damy radę uporać się z tematem nieprawidłowego parkowania. Efekty i poprawę sytuacji odczujemy wszyscy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.
 
Od początku akcji Straż Miejska przeprowadziła 2894 interwencje związane z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”, w tym:
  • 2259 interwencji – nieprawidłowe parkowanie (nałożono 694 mandaty i udzielono 533 pouczenia, pozostałe sprawy są w toku)
  • 335 interwencji – rozjeżdżanie zieleńców(nałożono 119 mandatów, pozostałe sprawy są w toku)
  • 233 – liczba założonych blokad na koła (1 odholowany samochód)
  • 8 spraw zostało skierowanych do sądu
  • 83 500 zł – zapłacone mandaty (w tym 9500 zł za rozjeżdżone zieleńce)
 
Strażnicy najczęściej interweniują w Śródmieściu oraz na Koszutce. 
 
Od 10 maja akcja „Wyzwanie: parkowanie!” prowadzona jest na terenie całych Katowic. Cały czas można też zgłaszać i oznaczać „miszczów parkowania” na specjalnej mapie, która jest dostępna na stronie www.wyzwanieparkowanie.katowice.eu. Od uruchomienia mapy (4 maja 2021) katowiczanie oznaczyli 930 „miszczów parkowania”. Liczba zgłoszeń w konkretnych dzielnicach pokrywa się z liczbą interwencji Straży Miejskiej – najwięcej dotyczy Śródmieścia i Koszutki. 
 
Zakończyła się już akcja „Zielone? Nie parkuję!”. Do końca maja mieszkańcy mogli zgłaszać zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Wkrótce przedstawimy harmonogram, listę i zakres prac związany z rewitalizacją tych miejsc.
 
Źródło: UM Katowice