WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.09.2021Katowice: po przerwie wraca Katowicki Dzień Seniora!

Szczudlarze, muzyczne hity i spektakl teatralny – wielkimi krokami zbliża się „Katowicki Dzień Seniora”. Impreza wraca do miasta po rocznej przerwie. Zapraszamy wszystkich seniorów w poniedziałek, 27 września 2021 r. na katowicki Rynek, aby wspólnie spędzić czas w przestrzeni Miasta. 
– W Katowicach, od lat zwracamy szczególną uwagę na rolę seniorów w życiu społecznym naszego miasta. Stąd wychodząc naprzeciw ich potrzeb wdrożyliśmy szereg działań, takich jak: „Srebrny Telefon”, telefon zaufania dedykowany seniorom, „Złota rączka dla seniora”, uruchomiliśmy Katowickie Centrum Seniora czy powołałem pełnomocnika ds. seniorów, którego zadaniem jest podejmowanie działań podnoszących poziom i jakość życia seniorów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. 
– Seniorzy to jedna z tych grup społecznych, które w dobie pandemii COVID-19 ucierpiała najbardziej. Wysoki poziom wyszczepienia najstarszych mieszkańców Katowic pozwala im na powrót do nawyków sprzed pandemii. Wiemy, jak ważna jest dla nich możliwość kontaktu bezpośredniego i wzajemne towarzystwo. Dlatego cieszę się, że po roku przerwy mogę, w imieniu miasta Katowice, zaprosić naszych Seniorów na kolejny Katowicki Dzień Seniora – dodaje prezydent. 
 
Tegoroczny Dzień Seniora odbędzie się w poniedziałek, 27 września 2021 r. na katowickim Rynku (w godz. 11.00-14.00). Pośród wielu atrakcji, które znalazły się w programie imprezy, będzie można m.in.: usłyszeć największe włoskie przeboje w wykonaniu Marco Boccino, pobawić się podczas występów estradowych, zobaczyć plenerowe widowisko „Teatr Gry i Ludzie”, zrobić zdjęcia ze szczudlarzami, wziąć udział w konkursach, a nawet spróbować przygotowanego specjalnie na tę okazję poczęstunku. Podczas trwania imprezy, będzie także możliwość zapoznania się z ofertą programu „Aktywni Seniorzy 60+”, wyrobienia Katowickiej Karty Mieszkańca, czy zaszczepienia się przeciw COVID-19.
 
We wtorek 28 września o godzinie 14.00 zapraszamy do kina Światowid na projekcję amerykańskiej komedii pt. „Jak wywołałem byłą żonę". Również we wtorek 28 września o godzinie 19.00 w siedzibie Stowarzyszenia FAMI.LOCK przy ul. 3-go Maja 11 w Katowicach koncert „Na Bosso" w wykonaniu Doroty Chanieckiej.
 
Źrodło: UM Katowice