WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

13.10.2021Jaworzno: Nietypowe napisy na drogach! Wkrótce także na chodnikach!

Komenda Miejska Policji w Jaworznie wspólnie z Urzędem Miejskim w Jaworznie i Miejskim Zarządem Dróg i Mostów podjęła inicjatywę dotyczącą poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie przejść dla pieszych.
 
Genezą tych działań jest zmiana przepisów, która dała pieszym większe prawa, a na kierowców nałożyła nowe obowiązki. Napisy pojawiające się na jezdni mają dotrzeć do świadomości kierujących i poprawić bezpieczeństwo w wyznaczonych rejonach.
 
Jaworznicka Policja wspólnie z magistratem miejskim i zarządcą dróg podjęła inicjatywę dotyczącą poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w rejonie przejść dla pieszych. Genezą tych działań jest zmiana przepisów, która dała pieszym większe prawa, a na kierowców nałożyła nowe obowiązki.
 
Pierwsza koncepcja poprawy bezpieczeństwa miała być skierowana wyłącznie do pieszych jednak w czasie spotkań i rozmów zarządca jaworznickich dróg zaproponował, abyśmy poszli krok dalej i działania skierowali również do kierowców. Efektem naszych ustaleń było wczorajsze nocne malowanie napisów w rejonach przejść dla pieszych o treści: zwolnij, nie omijaj, ustąp pierwszeństwa.
 
Napisy te mają trafić do wyobraźni i świadomości kierujących pojazdami tak, aby podczas zbliżania się do przejść dla pieszych zachowywali oni maksymalną ostrożność. W najbliższym czasie na chodnikach w rejonie wyznaczonych przejść dla pieszych będą malowane komunikaty tym razem kierowane do pieszych, aby podczas przechodzenia przez jezdnię nie korzystali z telefonu komórkowego, który odwraca naszą uwagę i może stwarzać śmiertelne zagrożenie dla nas i innych użytkowników ruchu drogowego.
 
Źródło: KMP Jaworzno