WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

17.09.2021Gościniec Równica zatętni muzyką! Zbierają pieniądze dla Piotra GlencaW Gościńcu Równica trwają przygotowania do sobotniego, Rodzinnego Festynu Charytatywnego dla Piotra Glenca, częściowo sparaliżowanego, ustrońskiego policjanta. Bo prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie…

Piotr Glenc - „policjant z powołania” - jak o nim mówią mieszkańcy rejonu, w którym pracował jako dzielnicowy przez ostatnie prawie 10 lat. Świetnie dogadujący się z młodzieżą i dziećmi, udzielający się w różnych profilaktycznych projektach, w cywilu zapalony podróżnik, turysta, którego pechowy wypadek w górach przykuł do łóżka. Ale los trafił na twardego przeciwnika i Piotr Glenc cały czas walczy o sprawność.

- Cały czas potrzeba ogromnych pieniędzy; koszty rehabilitacji idą w dziesiątki tysięcy zł. A rehabilitować się muszę bez przerwy - mówi Piotr Glenc, który cały czas wierzy w to, że stanie w końcu na własnych nogach:

Plik dźwiękowy: pglenc1.mp3

Wierzą w to również jego przyjaciele z Gościńca Równica, którzy w sobotę, od 15:00 zapraszają wszystkich na Rodzinny Festyn Charytatywny, by przy okazji dobrej zabawy zbierać dla Piotra pieniądze. Będą licytacje, zajęcia fitness i atrakcje dla najmłodszych.

- Będą, myślę, wszyscy ci, którzy za mnie trzymają kciuki i nie opuszczają go w potrzebie – dodaje z ogromną wdzięcznością w głosie Piotr Glenc:

Plik dźwiękowy: pglenc2.mp3

Służby mundurowe zagrają mecz piłki nożnej o Puchar Burmistrza Ustronia. Zagrają również zespoły muzyczne – podopieczni studia wokalnego „Sing It Out”, Krystian Gontarz Alan Cyprysiak i SSKJEGG, a przed 20-tą – gwiazda wieczoru – CZTERY SZMERY.

Znakomita zabawa – w szczytnym celu – wszystko to pod Gościńcem Równica w Ustroniu 18 Września od 15:00 do północy.

 

Foto: KP Policji w Cieszynie; archiwum Gościniec Równica/Fb; Uzdrowisko Ustroń