WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

12.02.2021Gliwicka Palmiarnia zaprasza.Przywitajcie pyszczaki

Od najbliższej soboty (13.02) Palmiarnia Miejska znów będzie otwarta dla zwiedzających. Na miłośników gliwickich tropików będzie czekać niespodzianka – nowe akwarium, a w nim pyszczaki hełmiaste. Z okazji Walentynek Palmiarnia będzie przyciągać uwagę okolicznościowym oświetleniem.

Wraz z luzowaniem obostrzeń związanych z pandemią, w sobotę 13 lutego, drzwi dla zwiedzających ponownie otwiera Palmiarnia Miejska, która z okazji Święta Zakochanych 13 i 14 lutego będzie podświetlona na czerwono.

Planując wizytę warto uwzględnić obowiązujące obostrzenia – jednocześnie w Palmiarni może przebywać nie więcej niż 120 zwiedzających, zamknięta będzie szatnia, konieczne będzie też przestrzeganie reżimu sanitarnego: dezynfekcja rąk, zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu.

Ale wybrać się warto, zwłaszcza że w pawilonie historycznym na odwiedzających czeka nowa, wodna niespodzianka – akwarium z pyszczakami hełmiastymi, których naturalnym środowiskiem jest afrykańskie jezioro Tanganika. Pyszczaki charakteryzuje silnie wygrzbiecone ciało. Co jeszcze warto wiedzieć o nowych lokatorach Palmiarni? Samice chronią potomstwo przetrzymując w pyskach najpierw zapłodnione jaja, a później młody narybek. Taka „ochrona” może trwać nawet do 8 tygodni.

Więcej informacji na temat Palmiarni można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych http://www.mzuk.gliwice.pl


Fot. materiały MZUK
źródło: www.gliwice.eu