WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

14.12.2021Gliwice: świadek przerwał serię zniszczeń!

Policjanci z V komisariatu w Gliwicach postawią zarzut zniszczenia trzech aut, parkujących na chodniku przy ul. Żeromskiego, 60-letniemu mężczyźnie.
 
Wcześniej wandala zatrzymał świadek. Gdyby nie jego postawa, uszkodzonych samochodów byłoby więcej. Rysowanie karoserii to problem w miastach. Przyczyny tego zjawiska są różne - zemsta, zazdrość, zajęcie miejsca parkingowego. Jak obrazuje ten przykład, można niszczyć czyjeś mienie także bez powodu.
 
W poniedziałek, tuż po godzinie 23.00 oficer dyżurny miasta otrzymał informację od mieszkańca Gliwic, że zatrzymał on sprawcę porysowania samochodów i prosi o pilną interwencję. Na miejsce natychmiast skierowano najbliższy patrol. Podczas interwencji policjanci ustalili, że 60-letni mężczyzna, będący pod znacznym wpływem alkoholu, porysował i uszkodził trzy pojazdy, parkujące w pobliżu pętli autobusowej przy ul. Żeromskiego. Nie zdążył porysować kolejnych, gdyż jego zachowanie spostrzegł 41-latek, który natychmiast podjął się obywatelskiego zatrzymania sprawcy.
 
Niestety, mający we krwi 1,7 promila gliwiczanin zdołał swoimi kluczami od mieszkania głęboko przerysować lakier samochodów marki Fiat Punto, Mitsubishi Colt i BMW 530. Gdyby nie obywatelska postawa świadka, zniszczonych aut byłoby więcej. Sprawca oświadczył policjantom, że parkujące pojazdy przeszkadzały mu w marszu do domu.
 
60-letni mężczyzna został zatrzymany i osadzony w izbie wytrzeźwień, skąd po wytrzeźwieniu zostanie zabrany do komisariatu i usłyszy zarzuty zniszczenia mienia. Mężczyznę czeka proces karny i wyrok. Pokrzywdzeni będą mogli ubiegać się od niego o odszkodowanie.
 
Źródło: KMP Gliwice