WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.09.2021Gigant w branży laserowej wznosi nową siedzibę w Gliwicach

Przy ul. Wyczółkowskiego rośnie nowy budynek biurowo-magazynowy polskiej siedziby amerykańskiej firmy IPG Photonics będącej liderem i wiodącym dostawcą laserów włóknowych wysokiej mocy oraz wzmacniaczy laserowych. Symboliczne wbicie łopat na placu robót z udziałem zastępczyni prezydenta Gliwic Aleksandry Wysockiej miało miejsce 9 września.
 
W spotkaniu uczestniczyli również dr. Eugene A. Scherbakov, dyrektor generalny zarządzający globalnie grupą spółek IPG Photonics, Trevor Ness, wiceprezes ds. światowej sprzedaży i marketingu oraz Grzegorz Chrobak, dyrektor zarządzający oddziałem IPG Photonics Sp. z o.o. w Polsce i krajach bałkańskich.
– Jesteśmy pionierem i liderem w rozwoju oraz produkcji laserów włóknowych wysokiej mocy, stosowanych w szerokim zakresie do obróbki  m.in. stali, aluminium, miedzi, blach i konstrukcji stalowych, ponadto wykorzystywanych w telekomunikacji, medycynie, nauce, branży lotniczej, motoryzacyjnej i wojskowej. Budujemy siedzibę w Gliwicach ze względu na atrakcyjność polskiego rynku, otwartego na przemysł i usługi high-tech – podkreślał dyrektor generalny dr. Eugene A. Scherbakov.
 
– Spółka IPG Photonics jest spółką córką amerykańskiej technologicznej firmy IPG Photonics Corporation, powstałej w 1991 roku i notowanej na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych NASDAQ. Obecnie firma zatrudnia przeszło 6,5 tysięcy pracowników. Jej główną siedzibą jest Oxford w stanie Massachusetts, natomiast zakłady produkcyjne, centra aplikacyjne oraz działy sprzedaży i serwisu dostępne są w ponad 30 miejscach na świecie – w tym także w Polsce. Gliwice zostały wybrane nieprzypadkowo. Tu rezyduje lwia część naszych klientów, mamy też dostęp do świetnie wyszkolonej kadry inżynierskiej – zaznaczył Grzegorz Chrobak, dyrektor zarządzający polskim oddziałem IPG Photonics.
 
– To bardzo dobra informacja dla miasta. Świadczy o tym, że nadal jesteśmy bardzo interesującym miejscem do lokowania nowych inwestycji. Firma, która rozpoczyna w Gliwicach budowę swojej kolejnej siedziby, jest o tyle istotna dla miasta, że planuje zatrudnić fachowców z branży IT – wysoko wykwalifikowanych specjalistów – skomentowała wiceprezydent Gliwic Aleksandra Wysocka.
 
W ramach inwestycji przy ul. Wyczółkowskiego powstaje dwukondygnacyjny budynek o kubaturze 2 475,61 m2, w którym ponad połowa powierzchni zostanie przeznaczona na pomieszczenia biurowe. Przewidziano m.in. obszar wystawienniczy z showroomem o powierzchni 505 m2, w którym firma będzie mogła prezentować klientom swoje technologie i rozwiązania, sale konferencyjne i szkoleniowe, biura i laboratorium technologii laserowych oraz powierzchnie magazynowe. Wokół obiektu nie zabraknie zieleni i miejsc parkingowych.
 
Inwestycja zlokalizowana jest w bezpośrednim sąsiedztwie DK 88, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach. Planowane zakończenie prac – maj 2022 roku.
 
 
fot. Z. Daniec / UM w Gliwicach
źródło:www.gliwice.pl