WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

29.01.2021Giganci Programowania. Bezpłatne warsztaty dla dzieci zawitają także do Bielska

Rozpoczęła się rejestracja na Monsteriadę - Koduj z Gigantami – ósmą edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. W Bielsku-Białej spotkanie zaplanowano 14 lutego przy ulicy Cyniarskiej 36. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki powstawania gier i będą mogli spróbować swoich sił w programowaniu.

Celem akcji Koduj z Gigantami jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej na temat programowania, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+. 

- W trakcie zajęć wychodzimy naprzeciw młodym ludziom, którzy chcą postawić pierwsze kroki w świecie programowania. Pomagamy im zrozumieć, jak działają komputery i pokazujemy, jak wykorzystywać nowe technologie w twórczy sposób, rozwijając przy tym kreatywność. Od 2017 roku zostało zorganizowanych 7 edycji bezpłatnych warsztatów dla dzieci i młodzieży, w których udział wzięło ponad 20 tysięcy uczniów z całego kraju – mówi prezes szkoły Giganci Programowania Dawid Leśniakiewicz.

Dla uczestników warsztatów Koduj z Gigantami z całego kraju przygotowano ponad 2.500 miejsc na wydarzenia stacjonarne i kilka tysięcy na zajęcia on-line. Warsztaty odbędą się w dniach 30 stycznia – 14 lutego 2021 r.
- Chciałbyś skonstruować i zaprogramować jakieś działo przeciwmonsterowe? Siadajmy za stery Scratcha i do dzieła! Warsztaty umożliwiają poznanie podstaw programowania w środowisku Scratch. W trakcie zajęć uczniowie tworzą grę, którą mogą zabrać ze sobą do domu oraz udostępniać koleżankom i kolegom. Poszukajmy mobów i monsterów w Minecraftowym świecie. Mamy nad nimi przewagę, ponieważ sami je zaprogramujemy! Innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode łączą programowanie ze światem Minecrafta, wprowadzając programowanie na jeszcze wyższy poziom - poprzez tworzenie skryptów modyfikujących świat gry. Teleportuj się z nami do świata gier, w którym sam zarządzasz swoimi bohaterami! - zachęcają organizatorzy warsztatów. 

Koduj z Gigantami to także konkurs programowania dla uczestników zajęć. Można wygrać atrakcyjne nagrody. Każdy uczestnik warsztatów stacjonarnych i on-line otrzyma upominek niespodziankę.

 

 

Źródło: UM w Bielsku-Białej; foto: giganciprogramowania.edu.p