WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Program nocny

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

09.06.2021Gdzie na basen? W Strumieniu i Bielsku już się kąpią

Dni coraz gorętsze i tylko patrzeć, jak tłumy spragnionych ochłody pojawią się na basenach pod gołym niebem. Na razie warunki raczej dla odważnych - w Cygańskim Lesie w Bielsku temperatura wody nie przekracza 20 stopni. A co z innymi kąpieliskami na południu województwa?

Odkryte baseny miejskie przeważnie jeszcze zamknięte, niektóre, np. w Jastrzębiu Zdroju, otworzą się w najbliższą sobotę, inne w kolejne weekendy czerwca i lipca. Amatorzy pływania już mogą popluskać się w Strumieniu – chodzi oczywiście o miejscowość i basen przy ul. Młyńskiej, czynny od 5 czerwca.

A także w Bielsku-Białej. Kąpielisko „Panorama” do przyszłego roku poczeka na remont, ale w Cygańskim Lesie od poniedziałku można już pływać.

- W pierwszym dniu, Kąpielisko „Start” odwiedziło ok. 250. osób. Epidemia wymusza ograniczenia– mówi dyrektor Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Rafał Fleszar:

Plik dźwiękowy: plyw1.mp3

Na Kąpielisku „Start” w Cygańskim Lesie na raz przebywać może do tysiąca trzystu osób. Około dziewięćset – w Cieszynie, gdzie basen miejski otworzy się dopiero 19. Czerwca. Mówi naczelnik wydziału sportu cieszyńskiego magistratu, Cezary Cienciała:

Plik dźwiękowy: plyw2.mp3

Na szczęście, kąpieliska miejskie to nie tylko pływanie, ale i boiska do piłki plażowej, mini siłownie, place zabaw dla dzieci a w przypadku Cygańskiego Lasu – wysoko oceniana przez bielszczan mała gastronomia.

No i przede wszystkim – okazja, by poleżeć na słońcu…

 

 

Foto: BBOSiR w Bielsku-Białej