WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

27.09.2021ENERGYLANDIA W TOP 10 atrakcji według Google

Firma Google zaprezentowała tegoroczną listę najczęściej wyszukiwanych miejsc turystycznych w Europie. W TOP 10 najpopularniejszych wyszukiwań w Google Maps znalazła się Energylandia zajmując 8 miejsce. Polska Energylandia wyprzedziła Katedrę w Mediolanie, a nawet słynny na całym świecie stadion Camp Nou w Barcelonie! Pozycja na tak istotnej liście, w otoczeniu miejsc o iście legendarnym znaczeniu i historii to ogromne wyróżnienie.
Bycie w towarzystwie takich destynacji jak Wieża Eiffel-a, Bazylika Sagrada Familia czy Muzeum Louvre to wielki zaszczyt i niesamowita duma - mówi KRIS KOJDER, rzecznik Energylandii.
 
 
Szczególnie, że polski Park Rozrywki przegonił w rankingu kultowy Disneyland oraz wiele innych znanych europejskich tego typu parków, ustępując miejsca na liście jedynie niemieckiemu Europa-Park. Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsze tak znaczące wyróżnienie dla Energylandii, ponieważ Park ma już na swoim koncie kilka zaszczytnych tytułów, jak Park roller coasterów numer 1 w Europie. Energylandia stała się rekordzistą po przedstawieniu swojego 18-stego roller coastera, przy okazji otwarcia nowej strefy zabawy - Aqualantis.
 
ENEGRYLANDIA TOP 1 W POLSKIM GOOGLE
Park Rozrywki Energylandia jest doceniony nie tylko na skalę europejską, ale i krajową, zajmując 1 miejsce na liście najczęściej wyszukiwanych atrakcji turystycznych w Polsce. W tym roku Energylandia znalazła się na niej w towarzystwie:
Park Rozrywki Energylandia
ZOO we Wrocławiu
Łazienki Królewskie
Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
Zabytkowy rynek we Wrocławiu
Zamek Książ
Pałac Kultury i Nauki
Manufaktura
Zamek Królewski na Wawelu
Molo w Sopocie
 
ENERGYLANDIA ROZWIJA GOSPODARCZO REGION MAŁOPOLSKI!
 
Energylandia dzięki swej ciągle rosnącej popularności i zdobytym wyróżnieniom znacząco wpływa na rozwój turystyki regionu. W wyniku szerokiej działalności Parku z roku na rok województwo małopolskie staje się coraz częściej odwiedzane, co działa napędzająco na tworzenie coraz liczniejszej bazy miejsc noclegowych, która już teraz liczy kilka tysięcy miejsc położonych najbliżej Energylandii! Rozwój turystyki to również infrastruktura i komunikacja zbiorowa. Prawdziwy motor napędowy na poszerzenie skali tych sektorów widoczny był w sezonie letnim Energylandii, do Parku można było dojechać bezpośrednio z 18 miast w Polsce. Na stronie internetowej Energylandii można kupić bezpośrednie bilety pociągowe i autobusowe, kursujące między innymi z Krakowa, Katowic, Wrocławia, Warszawy czy Opola. Więcej informacji na temat dojazdu do Parku komunikacją zbiorową tutaj. Warto także wspomnieć, że ekspansja gałęzi turystycznej regionu pobudziła do rozwoju także infrastrukturę drogową i pieszą. 
 
źródło: Materiały prasowe  Energylandia