WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.11.2021Dwa nowe solarisy we flocie cieszyńskiego ZGK

Dwa nowe, ponad 10-metrowe autobusy wzmocniły tabor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. Zakup sfinansowało miasto.

Dwa nowe solarisy Urbino 10,5 z silnikiem Diesla Euro 6, mają po 75 miejsc (25 siedzących i 50 stojących), są niskopodłogowe, klimatyzowane i jako pierwsze we flocie Grodu Nad Olzą - wyposażone w monitoring. Kolejnym krokiem będzie instalacja urządzeń Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, a następnie odbiór - zgodnie z zawartą umową - przez Miasto Cieszyn. Autobusy zostaną formalnie przekazane do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. i wyruszą na drogi Cieszyna i okolicznych gmin po zarejestrowaniu, prawdopodobnie w grudniu.

- Zakup autobusów to efekt realizowanego planu wymiany taboru. Jesteśmy wciąż na początku drogi, ale cieszę się, że od początku mojej kadencji udało się zakupić już 4 nowe autobusy, kolejne 2 odbierać będziemy w kwietniu 2022r. Stawiamy na rozwiązania nowoczesne, bezpieczne i komfortowe. Mam nadzieję, że pasażerowie będą zadowoleni – komentuje Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna. 
 
Wartość brutto dwóch autobusów wyniosła 2 250 900 zł.

 

Źródło: UM w Cieszynie