WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

02.02.2021Drogi internetowy romans mieszkańca Gliwic

Mieszkaniec Gliwic stracił ponad 41 tys. zł, opłacając przelot oraz koszty logistyczne poznanej przez internet amerykańskiej żołnierki, dodajmy - w stopniu kapitana. Ta historia nie mogła skończyć się happy endem.

Policjanci jednego z gliwickich komisariatów przyjęli wczoraj wieczorem zgłoszenie od 50-letniego mężczyzny, który domyślił się, że został oszukany dopiero w momencie, gdy „zakochana w nim oficer” nie przyleciała do Polski w umówionym terminie. Podajemy niniejszy przykład ku przestrodze.

Niestety, mimo że o podobnych oszustwach często informują media, wciąż znajdują się osoby nieświadome zagrożeń czyhających w Internecie. W przeszłości w Gliwicach odnotowano już tego rodzaju oszustwa, ale zazwyczaj ofiarami „amerykańskich żołnierzy z Afganistanu” padały kobiety. Wysyłały rzekomym amerykańskim żołnierzom pieniądze, by ci mogli za nie przesłać im paczki z „szemraną zawartością, np. złotem czy nie do końca legalnie zdobytymi kosztownościami. Tym razem ofiarą padł mężczyzna.

Oszust, czy też oszuści, podszywając się pod piękną młodą kobietę, prowadzili z ofiarą rozmowy poprzez internetowy komunikator, przesyłali zdjęcia, starannie budowali historię zakochania się na odległość, zapewniając też o chęci rychłego przylotu do Polski. Pierwsze przelewy na zakup biletów lotniczych zostały wysłane jeszcze w grudniu 2020 r., potem nadchodziły kolejne prośby, odpowiednio uzasadnione, a związane z koniecznością pokrycia różnych kosztów logistycznych żołnierki.

źródło:https://gliwice.policja.gov.pl
fot.www.pixabay.com