WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

03.12.2021Dlaczego warto oprzeć marketing o nowoczesne metody pozycjonowania? [MATERIAŁ PARTNERA]

 
Dlaczego warto oprzeć marketing o nowoczesne metody pozycjonowania?
 
Prowadząc sprzedaż w sieci doskonale zdajesz sobie sprawę, jak ważny pozostaje marketing. Nieustająca bitwa o czołowe miejsca w wyszukiwarce Google wprost przekłada się na to, ile jesteś w stanie zarobić na swoich produktach. Aby dotrzeć do potencjalnych klientów należy ciągle dostosowywać się do wymogów i wytycznych giganta z Moutain View. W niniejszym krótkim artykule omówimy dwa najważniejsze aspekty dzisiejszego pozycjonowania stron WWW.
 
Zacznij od Core Web Vitals i doświadczenia użytkownika
 
Google coraz większy nacisk kładzie w ostatnich latach na doświadczenie użytkownika, dlatego nowoczesne metody pozycjonowania składają się w mniejszym stopniu z tak zwanego technicznego SEO, a w większym z działań zorientowanych na zapewnienie internautom komfortu i bezpieczeństwa w trakcie wizyty na naszej stronie. Dostawca wyszukiwarki zwraca naszą uwagę na Core Web Vitals, które od ponad roku mają wpływ na pozycje w rankingu stron. Składają się na nie tak podstawowe czynniki jak czas ładowania, szybkość reakcji strony, intuicyjność obsługi na urządzeniach mobilnych oraz stopień bezpieczeństwa połączenia z witryną.
 
Naturalnym kolejnym krokiem jest sprawdzanie i testowanie strony celem jak najlepszego przystosowania jej do wymogów i potrzeb internauty. Naszym zadaniem pozostaje więc upewnienie się, że nawigacja i obsługa kluczowych funkcjonalności strony przychodzą użytkownikowi łatwo. Oprócz klarownego szablonu musimy również zwrócić uwagę na architekturę projektu – najważniejsze treści powinny być dostępne z każdego miejsca serwisu. Oczywiście, aby zapewnić unikalne doświadczenie przeglądania, najlepiej zdać się na specjalistów UX, którzy zatrudnieni w agencjach interaktywnych wraz z seowcami i twórcami treści pracują na końcowy efekt, jakim jest dominacja w wynikach Google. Z pomocą marek takich jak AFTERWEB dotarcie na szczyt listy rezultatów wyszukiwania jest jedynie kwestią czasu!
 
W pierwszej kolejności troszcz się o SEO mobilne
 
Optymalizacja strony pod wymogi wyszukiwarki obecnie musi być dedykowana urządzeniom przenośnym. Dzieje się tak dlatego, że z roku na rok zwyczajnie rośnie udział smartfonów i tabletów w internetowym rynku. Najczęściej bywa tak, że to właśnie z telefonu korzystamy przy zakupach online i wszelkiej sieciowej rozrywce, zaś komputery zarezerwowane są dla pracy. Właśnie dlatego fachowcy od SEO i pozycjonowania już od lat skupiają się bardziej na podnoszeniu jakości projektu w wersji mobilnej. Specjaliści zapewniają swoim projektom prostotę obsługi, intuicyjny i klarowny interfejs, a także dbają o personalizację zawartości zgodnie z preferencjami użytkowników. Jeśli dotąd na swojej stronie traktowałeś smartfony po macoszemu, najwyższy czas to zmienić!
 
ARTYKUŁ PROMOCYJNY