WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.10.2021Dąbrowa Górnicza: Straż Miejska zaczyna zakładać blokady na koła samochodów niepokornych kierowców!

Od 1 października Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej częściej będzie sięgać po blokady na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.
 
Z początkiem października w strukturach dąbrowskiej straży rozpocznie działalność nowa sekcja złożona z czterech strażników. Z myślą o ich codziennej pracy straż zakupiła już dziesięć blokad na koła, a w najbliższych tygodniach do jednostki trafi nowy 2-osobowy van do ich przewozu.
 
Dlaczego straż zdecydowała się na zakup blokad?
– Blokady ułatwiają postępowanie wobec osób, które nieprawidłowo parkują samochody w pasie drogowym – podkreśla Radosław Romanek, komendant Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.
 
Chodzi o sytuacje, w których strażnicy muszą szukać kierowców, bo ci sami nie zgłaszają się do straży, żeby uiścić karę. W przypadku blokad kierujący sami będą musieli skontaktować się ze strażnikami.
– Blokady działają też prewencyjnie, bo na ich widok inni kierowcy zastanowią się zanim nieprawidłowo zaparkują samochód – podkreśla Radosław Romanek.
 
Dwa mandaty za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla inwalidy
 
Komendant przypomina, że Straż Miejska w Dąbrowie Górniczej w ostatnim czasie częściej kontroluje parkujących na miejscach dla niepełnosprawnych.
– Okazuje się, że ogromna liczba osób parkuje na niebieskich kopertach bez uprawnień bądź w nieuprawniony sposób korzysta z karty parkingowej – mówi Radosław Romanek.
 
Kumulacja oby wykroczeń może skutkować mandatami na sumę 800 zł: 500 zł za niestosowania się do znaków drogowych i 300 zł za jednoczesne posługiwanie się kartą parkingową przez nieuprawnioną osobę.
 
Źródło: UM Dąbrowa Górnicza