WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

08.03.2021Czy Reksiowi uda się przekonać przyjezdnych, żeby zostali w Bielsku na dłuuużej?

Sympatyczny psiak Reksio – bohater kreskówek z bielskiego Studia Filmów Rysunkowych - z plakatu umieszczonego przy ul. Wyzwolenia zachęca, aby zostać w stolicy Podbeskidzia dłuuużej!

Akcję firmuje Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy. Zgody na użycie wizerunku Reksia udzieliło SFR.

Reksio to bez wątpienia najpopularniejszy polski piesek. Już od 53 lat wiedzie szczęśliwe życie w Bielsku-Białej. Mieszka – co dzisiaj coraz rzadsze – w budzie przy domu swoich opiekunów i wcale nie narzeka. Nie raz pokazał, że potrafi stawać na tylnych łapkach, rozmawia z ludźmi, zwierzętami, a nawet kosmitami. Jest grzeczny i uprzejmy dla wszystkich. Bardzo lubi swoje miasto, dlatego też postanowił udzielić wizerunku na potrzeby niekomercyjnej akcji, której celem jest… wywołanie uśmiechu i zachęcenie przejeżdżających turystów do dłuższego zatrzymania się w Bielsku-Białej. 

Tym, którzy nie pamiętają tego psiaka, przypominamy, że Reksio stworzony został przez Lechosława Marszałka, wybitnego twórcę ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Pierwowzorem bohaterskiego pieska była Trola – suczka razy terier ostrowłosy należąca do reżysera. Łącznie w latach 1967-1990 w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych powstało 65 odcinków z przygodami Reksia. 

 

Źródło: UM w BB/JacK
foto: LOT Beskidy, SFR w BB