WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

22.03.2021Czerwone rowery ponownie na ulicach Chorzowa!

W niedzielę 21 marca ruszył kolejny sezon chorzowskiego systemu rowerów miejskich KajTeroz. 460 rowerów z charakterystycznymi, czerwonymi oznaczeniami będzie ponownie czekało na mieszkańców na 46 stacjach.
 
Stacje znajdują się w sprawdzonych już, dobrze znanych chorzowianom lokalizacjach. Do dyspozycji ponownie będą nie tylko standardowe rowery, ale też cargo, z fotelikami dziecięcymi czy stricte rowerki dziecięce.
- Zeszły rok, pomimo pandemii i przełożeniu terminu startu sezonu 2020, przyniósł nam sto tysięcy wypożyczeń. Wszyscy pamiętamy natomiast ponad 276 tysięcy wypożyczeń w roku 2019. To pokazuje, że chorzowianie chętnie korzystają z rowerów czy to w celach rekreacyjnych, czy transportowych - zauważa Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.
 
W poprzednich latach najpopularniejsze były stacje w Parku Śląskim, w okolicach Parku Róż, a także te zlokalizowane przy Rynku i w Chorzowie Batorym. Chorzowianin średnio na przejażdżkę poświęcał ok. 27 minut. Dniem z największą liczbą przejazdów był 17 maja - wypożyczono wtedy rowery 1341 razy!
- Rower miejski to bardzo ważny element transportu publicznego - dzięki swojej indywidualności pozwala zachować tak niezwykle istotny w dzisiejszych czasach dystans społeczny. Jako spółka dbamy o bezpieczeństwo naszych użytkowników, np. codziennie dezynfekując rowery podczas ich kontroli na mieście - nasze jednoślady wciąż są najbezpieczniejszym elementem komunikacji zbiorowej – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska – Śląsk jest dla nas bardzo ważnym obszarem, w którym jesteśmy obecni już od 2015 roku i zarządzamy systemami rowerowymi w 6 miejscowościach. Cieszy nas możliwość rozwijania i integracji tego współdzielonego i zielonego regionu Polski.
 
Warto pamiętać, że rower jest jednym z najbezpieczniejszych i najzdrowszych środków transportu w czasach pandemii. Jest realizowany na świeżym powietrzu, pojedynczo, w dystansie do innych. Ponadto operator rowerów - firma Nextbike - codziennie dezynfekuje rowery. Jednocześnie warto pamiętać, mimo wszystko, o środkach bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią. Mycie lub dezynfekcja rąk przed i po korzystaniu ze wspólnego roweru na pewno nie zaszkodzi!
 
Źródło: UM Chorzów