WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.11.2021Czeladź: zakończyła się budowa obwodnicy osiedla Piłsudskiego!

Mieszkańcy Czeladzi na obwodnicę osiedla Piłsudskiego czekali od lat. Budowa rozpoczęła się w lutym tego roku. Na początek wzdłuż nowej drogi powstała kanalizacja i sieć wodociągowa. 
- Od lat próbowaliśmy pozyskać środki na budowę obwodnicy os. Piłsudskiego. W Planie Zagospodarowania Przestrzennego naszego miasta, tereny w sąsiedztwie tego osiedla, przeznaczone są na dalszą jego rozbudowę. Rok temu udało się nam pozyskać środki - z dwóch źródeł - i dzięki nim droga otwierająca nasze tereny budowlane jest gotowa. W planach zagospodarowania tego rejonu naszego miasta, oprócz budynków mieszkalnych, jest także miejsce na pawilon handlowy, szkołę i przedszkole - mówi Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi. 
 
Nowe rondo w Czeladzi
- Przy okazji tej inwestycji powstało też kolejne w naszym mieście rondo, z którego dzisiaj ślepe odnogi poprowadzą nas kiedyś najkrótszą drogą, po granicy z Siemianowicami, do Katowic. To jeszcze lepiej skomunikuje nasze miasto ze stolicą województwa - podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec.
 
Przy każdej inwestycji drogowej nie zapominamy także o tak potrzebnych w mieście miejscach parkingowych. Dlatego powstał tam także parking na kilkadziesiąt aut, który powinien odciążyć od samochodów os. Piłsudskiego. Oczywiście o ile mieszkańcy osiedla, zechcą odblokować osiedlowe chodniki i wykonywać codzienny krótki spacerek na parking.
 
Powstał również kolejny kilometr drogi rowerowej, którą można teraz bezpiecznie dojechać na malownicze szutrowe ścieżki, po terenach zielonych byłych hałd na granicy z Siemianowicami Śląskimi.
- Rozmawiamy też z Siemianowicami o połączeniu naszych ścieżek rowerowych. Nowa droga, wraz z parkingami, jest oczywiście dobrze oświetlona oszczędnymi lampami ledowymi. Mam nadzieję, że teraz przyspieszy także realizacja remontu ul. Siemianowickiej, bo wykonuje go ta sama firma, która dość sprawnie budowała obwodnicę - podsumowuje burmistrz Czeladzi.
 
Źródło: UM Czeladź