WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

18.05.2021Czechowickie przygotowania do sezonu

19 czerwca rozpocznie się sezon letni w Ośrodku Wypoczynkowym w Czechowicach. Obecnie trwają intensywne prace przygotowujące ośrodek na bezpieczne przyjęcie gości, m.in. wypłycanie jeziora.

Ośrodek Wypoczynkowy w Czechowicach rokrocznie cieszy się ogromną popularnością wśród gliwiczan i mieszkańców okolicznych miast, którzy chętnie spędzają czas nad wodą, wśród zieleni, z dala od centrum miasta. Aby wypoczynek był jak najbardziej bezpieczny, Miejski Zarząd Usług Komunalnych jako zarządca obiektu prowadzi intensywne prace zmierzające do rozpoczęcia sezonu.

– Zakończyło się wypłycanie części jeziora, w którym znajduje się kąpielisko. Główne prace prowadzone były w ubiegłym roku. Wówczas na jezioro wypłynęła specjalna barka, która przepompowywała piasek z dna, żeby zlikwidować niebezpieczne uskoki. Po kolejnych badaniach geodezyjnych okazało się, że jeszcze są miejsca, gdzie piasek należy uzupełnić. Do Czechowic przywieziono więc 200 ton piasku, który przy pomocy długiego ramienia koparki rozłożono na dnie. To inwestycja w bezpieczeństwo. Oczywiście, jak co roku, nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będą ratownicy wodni – mówi Iwona Janik, kierownik Ośrodka Wypoczynkowego w Czechowicach.

Ośrodek Wypoczynkowy w Czechowicach to idealne miejsce do obcowania z naturą i aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Do dyspozycji odwiedzających są: kąpielisko sezonowe, szeroka, piaszczysta plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego, wypożyczalnia rowerów, plac zabaw, rampa dla rolkarzy, punkty gastronomiczne, park linowy, pole namiotowe (obecnie dostępnedla przyczep z własnym punktem sanitarnym) i domki kempingowe: 4-osobowe, domki 6-osobowe.

– Z myślą o gościach często spędzających urlopy w naszych domkach, przeprowadzone zostały prace remontowe. Nowe panele, świeżo pomalowane ściany i odświeżone wnętrza korzystnie wpłyną na komfort wypoczynku – dodaje Iwona Janik.


MZUK podpisał też umowę z nowym dzierżawcą stajni. W najbliższym czasie rozpocznie się w niej remont i dostosowywanie do potrzeb nowego gospodarza. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na początku przyszłego roku pojawią się zwierzęta.
Nowością w Czechowicach jest ptasi bufet, czyli automatyczne urządzenie z karmą dla ptaków. Wystarczy 2 zł, żeby podczas spaceru pobrać zdrową karmę i nakarmić ptaki.
Wstęp na teren ośrodka dla dzieci i młodzieży do 16. roku życia jest bezpłatny, opłata dla osób dorosłych wynosi 3 zł. Sezon kąpielowy potrwa do 5 września.


źródło: www.gliwice.eu
Fot. R.Neumann/UM Gliwice