WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

07.06.2021Coraz piękniej na zieleńcu przy ul. Dworcowej w Gliwicach

Rozpoczęła się metamorfoza zieleńca przy ul. Dworcowej. Skwerek między ul. Matejki i Basztową zmieni swoje oblicze. Dotychczas nasadzono tam 13 wiśni piłkowanych, docelowo przybędzie około 1500 roślin.
 
Oprócz wiśni piłkowanych, skwerek o powierzchni 300 m2 zasiedlą setki krzewów i bylin. Pojawią się m.in. jałowce sabińskie, rudbekie błyszczące i ozdobne miskanty. Zakończenie metamorfozy zaplanowano na przełomie czerwca i lipca. Zadanie realizowane jest w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego.
– Dbamy o to, by zapewnić roślinom jak najlepsze warunki do przyjęcia w nowym miejscu. Sadzone rośliny przysypywane są urodzajną ziemią. Dodatkowo bryła korzeniowa oplatana jest perforowaną rurą, która umożliwia szybsze i dogłębne nawilżenie podczas podlewania. Na powierzchni gruntu, wokół drzewa formowana jest misa ziemna, która ma zapobiegać rozsączaniu wody opadowej. Ponadto, drzewo jest stabilizowane grubymi, drewnianymi palikami oraz poziomymi poprzeczkami, a w dolnej części zabezpieczane siatką, która ma ochronić przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, np. w trakcie koszenia – mówi Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.
 
 
źródło.www.gliwice.eu
Fot. M.Foltyn/UM Gliwice