WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.03.2021Cieszyn: Głęboka z opóźnieniem. Pierwszy etap - do końca kwietnia

Ulica Głęboka w Cieszynie miała być gotowa w listopadzie. Tymczasem władze miasta ogłaszają kolejne przesunięcie terminu zakończenia remontu głównej promenady Cieszyna.

Wg informacji od wykonawcy robót, firmy Polskie Surowce Skalne, na którą powołuje się magistrat, zakończenie zasadniczych robót budowlanych na pierwszym odcinku ulicy Głębokiej tj. od ul. Zamkowej do Menniczej, planowane jest na ostatni dzień kwietnia.

 -Na szczęście możemy powiedzieć, że aktualnie prace na ul. Głębokiej idą pełną parą. Cały czas są przez nas monitorowane – mówi Katarzyna Koczwara z Urzędu Miejskiego w Cieszynie:

Plik dźwiękowy: GLEBOPOZNIONA.mp3

Ale poślizgu nie dało się uniknąć. Według wykonawcy i magistratu, ze względu na konieczność nieprzewidzianej przebudowy gazociągu i absencję pracowników zarażonych koronawirusem. Teraz robotnicy pracują pełną od rana do wieczora i wykonują podbudowę drogi.

Remont ul. Głębokiej jest częścią szerszego projektu utworzenia w mieście po obu stronach Olzy „Szlaku Cieszyńskiego Tramwaju”, z punktami informacji multimedialnej w formie „przystanków tramwajowych” oraz symboliczną szyną tramwajową w ciągu ulicy Głębokiej.