WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.09.2021Chorzów: stare komputery dostały nowe życie. Trafiły do jednej ze szkół!

Akcja charytatywna chorzowskiej firmy Dotify i Urzędu Miasta przynosi efekty. Pierwsze 3 kompletne i sprawne komputery trafiły już do Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie.
 
Akcja "Zbieramy części i kompletujemy sprzęt z firmą Dotify" rozpoczęła się tuż przed wakacjami. Mieszkańcy Chorzowa swój sprzęt i części komputerowe mogli przynosić do 3 punktów zlokalizowanych w chorzowskich domach kultury. Co najważniejsze - robili to bardzo chętnie! Z przeróżnych części udało się już skompletować sprawnego laptopa oraz 2 zestawy komputerowe (z monitorem, klawiaturą, myszą i okablowaniem). Kolejne zestawy w drodze!
- Sprzęt, który regularnie odbieramy poddajemy renowacjom i składamy. Przygotowujemy komputery specjalnie pod to, aby działały na nich programy potrzebne do nauki zdalnej. Nadal zbieramy sprzęt z Chorzowskiego Centrum Kultury, MDK Batory i Starochorzowskiego Domu Kultury - zaznacza Daniel Mięsopust, szef firmy Dotify.
 
Pierwsze komputery trafiły do SP nr 17 w Chorzowie. Zestawy z rąk przedsiębiorców odbierał dyrektor szkoły Witold Kłys.
- Komputery zasilają bazę sprzętu, w którą wzbogaca nas Urząd Miasta. Na razie komputery będą służyły dzieciom do nauki stacjonarnej, ale gdyby niestety doszło do tego co w zeszłym roku - przeznaczymy je uczniom do nauki zdalnej - tłumaczy Witold Kłys, dyrektor SP nr 17 w Chorzowie.
 
Źródło: UM Chorzów