WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

24.06.2021Chorzów: porodówka ruszy od lipca!

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie zdobył kontrakt na działalność oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologii. Tym samym oddziały w ramach szpitala ruszą - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - 1 lipca.
 
Oba oddziały swoje miejsce znalazły w budynku nr 1 - na parterze i pierwszym piętrze. Oddział ginekologiczno-położniczy to maksymalnie 15 miejsc dla mam z dziećmi oraz zespół porodowy umożliwiający  3 porody w tym samym czasie. Na oddziale znajdują się stanowiska resuscytacyjne dla noworodków zawierające urządzenia do ogrzewania, respirator czy kardiomonitor.
 
Na pierwszym piętrze ulokowany został oddział neonatologii na 12 miejsc dla wcześniaków, noworodków obserwowanych czy tych wymagających ciągłej i pośredniej opieki.  Oddział wyposażony jest w 4 inkubatory i posiada 2 stanowiska intensywnej terapii. Na terenie oddziału znajduje się też pokój laktacyjny ze sprzętem chłodniczym.
 
Przypomnijmy: Po tym jak prywatny podmiot zapowiedział zaprzestanie działalności ginekologiczno-położniczej w Chorzowie, dyrekcja ZSM oraz Prezydent Chorzowa podjęli starania o odtworzeniu "porodówki" w strukturach szpitala. Prace adaptacyjne dla nowego oddziału trwały od początku roku. Teraz, w pełni wyposażony, nowoczesny oddział prowadzi jeszcze ostatnie przygotowania, aby 1 lipca móc przyjąć pierwsze pacjentki.
 
Źródło: Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie