WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

06.04.2021Centrum Parafialne w Malince. Coraz bliżej otwarcia

Coraz bliżej do otwarcia dużego Centrum Parafialnego w Wiśle Malince. Wznoszony wysiłkiem całej społeczności budynek z założenia ma być wielofunkcyjny i służyć nie tylko miejscowej wspólnocie ewangelików.

Największe wrażenie robi sala główna, która jest już gotowa. Przypominające mała hale sportową pomieszczenie może pomieścić swobodnie 500 osób. Pod wznoszącym się około dziesięciu metrów nad parkietem sufitem są rampy oświetleniowe, będzie też sprzęt nagłaśniający nabożeństwa i koncerty.

- Na dolnym piętrze jest sala konferencyjna z zapleczem gastronomicznym. Można ją podzielić na kilka odrębnych pomieszczeń – mówi koordynujący prace budowlane Daniel Pilch:

Plik dźwiękowy: malin1.mp3

Trwają również prace na poddaszu budynku, gdzie powstaje profesjonalne studio transmisji nabożeństw, z których słynie parafia w Malince. Montowane są również instalacje nagłośnienia i obsługi technicznej, które pozwolą m.in. na symultaniczne tłumaczenie przemówień na języki obce dla uczestników konferencji, które będą odbywały się w tym miejscu.

Na poziomie sali głównej będą też mniejsze pomieszczenia, tam aktualnie kładzione są podłogi:

Plik dźwiękowy: malin2.mp3

Winda ma połączyć dolny parking ze wszystkimi piętrami budynku. Założenie jest takie, że centrum ma działać nie tylko w niedzielę.

– Tutaj wolny czas maja spędzać dzieci i parafialna młodzież, która również pomaga w pracach porządkowych – mówi gospodarz parafii w Malince, ksiądz Leszek Czyż:

Plik dźwiękowy: malin3.mp3

Centrum może być również pierwszą w Wiśle sala koncertową z prawdziwego zdarzenia. Możną ją udostępniać na wydarzenia kulturalne.

Budynek Centrum w Malince powstaje dzięki składkom wiernych i pracy całej okolicznej społeczności. O ile epidemia nie pokrzyżuje dalszych prac, uroczyste otwarcie planowane jest na pierwszą niedzielę czerwca tego roku.