WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:

PASMO MUZYCZNE-Weekend z Radiem FEST

Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

01.04.2021Bytomskie szkoły przygotują ciepłe obiady dla potrzebujących uczniów!

Od 7 kwietnia uczniowie z najbardziej potrzebujących rodzin, którzy w obliczu zamknięcia szkół zostali pozbawieni najważniejszego posiłku w ciągu dnia, będą mogli liczyć na ciepły posiłek przygotowany przez szkołę.
- Zamknięcie szkół  w czasie pandemii spowodowało, że część uczniów, zwłaszcza z rodzin będących w trudnej sytuacji, jest niedożywiona. Otrzymaliśmy sygnały o takich dzieciach i organizujemy taką formę pomocy, by miały codziennie dostęp do regularnych, ciepłych posiłków  - mówi wiceprezydent Adam Fras.
 
Od kilku lat Bytom bierze udział w rządowym programie Posiłek w szkole i w domu, z którego korzystają  dzieci i młodzież z najbardziej potrzebujących rodzin.
- W 2020 roku taką pomocą objęliśmy ponad 1200 dzieci ze szkół  i przedszkoli. W tym roku z programu w zakresie dożywiania  korzysta ponad 600 osób - mówi Monika Nykiel, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. 
 
Dotychczas rodziny korzystające ze wsparcia w dożywaniu otrzymywały zasiłek przyznawany na podstawie ustawy o pomocy społecznej oraz uchwały Rady Miejskiej w sprawie Programu dla Bytomia w zakresie dożywiania na lata 2019 - 2023. Placówki oświatowe zorganizują wsparcie dla około 350 najbardziej potrzebujących uczniów z terenu Bytomia.
- Odżywianie dzieci ma ogromne znaczenie dla ich prawidłowego rozwoju. Szczególnie ważna jest regularność spożywanych posiłków, co też nie zostaje bez wpływu na ich kondycję psychiczną i wyniki w nauce. Mamy nadzieję, że zmieniając formę pomocy, zapobiegniemy sytuacji, w której dzieci, pomimo korzystania z pomocy społecznej, chodzą głodne  - mówi Adam Fras.
 
Źródło: UM Bytom
Fot.: Pixabay.com