WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

26.10.2021Bytom: ruszają przebudowy ulic Nawrota i Smolenia!

W pierwszym etapie robót, podzielonym na dwie części, drogowcy przystąpią do prac na odcinku ul. Nawrota od ul. Piotra Woźniaka do ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego.
 
Mimo rozpoczynających się robót drogowych w pierwszej części prac ruch pojazdów odbywać się będzie po ul. Nawrota przy ograniczeniu prędkości do 30 km/h. W związku z tym wyłączona z parkowania będzie północna strona ulicy /numery nieparzyste budynków/. Z kolei w drugiej części prac ruch kołowy zostanie przeniesiony na północną stronę jezdni, a roboty będą kontynuowane po stronie południowej /numery parzyste budynków/, gdzie także nie będzie możliwe parkowanie pojazdów.
 
Inwestycja warta jest łącznie ponad 2,2 mln zł. Połowę środków na realizację zadania miasto pozyskało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
 
Ulica Nawrota to droga łącząca ul. Woźniaka, Drzymały, Kraszewskiego, Powstańców Warszawskich z ul. Piekarską, zaś ul. Smolenia łączy ul. Piekarską, Chrobrego, Żołnierza Polskiego z ul. Korfantego. Znajdują się przy nich lub w pobliżu takie obiekty, jak: budynek Urzędu Miejskiego czy Miejska Biblioteka Publiczna, ale również Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Zespół Szkół Mechaniczno-Technicznych. Warto dodać, że ulicą Nawrota i Smolenia kursują także autobusy linii nr: 24, 52, 53, 99, 104, 113N, 114, 700 oraz M102 łączące nasze miasto m.in.: z Będzinem, Radzionkowem, Tarnowskimi Górami, Piekarami Śląskimi, Wojkowicami oraz Sączowem.
 
W ramach zaplanowanych prac przebudowane zostaną chodniki, zagospodarowane zieleńce, uporządkowane miejsca postojowe oraz przebudowana jezdnia. Warto dodać, że wykonawca będzie musiał również przebudować zjazdy, peron autobusowy, dokonać regulacji urządzeń oraz wykonać wyspy przejezdne i separujące ruch. Zakres robót obejmuje drogę o łącznej długości 912 mb, a wyłoniony w drodze postępowania wykonawca będzie miał 12 miesięcy na realizację wszystkich prac, które zaplanowano na lata 2021-2022.
 
źródło: UM Bytom