WinampSŁUCHAJ ONLINE
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

25.02.2021Bytom: Ruszają prace na ul. Frycza-Modrzewskiego. Uwaga na zmiany! [MAPA]

Od 1 marca ul. Frycza-Modrzewskiego w Bytomiu zostanie zamknięta na odcinku od ul. Zabrzańskiej do Włodarskiego. 
 
Zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu oraz objazdy. Autobus linii 121 będzie kursował nową trasą. Zmiany związane są z realizowaną przez Gminę Bytom i spółkę Tramwaje Śląskie modernizacją torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Frycza-Modrzewskiego oraz przebudową skrzyżowania z ul. Zabrzańską.
 
Ulica Frycza-Modrzewskiego to jedna z głównych dróg łączących Bytom z Rudą Śląską. Mieszkańcy Szombierek korzystają z niej codziennie. Przy ul. Frycza-Modrzewskiego znajdują się także obiekty sportowe, jak stadion piłkarski oraz hala sportowa. Wzdłuż ulicy Frycza-Modrzewskiego kursuje również jedna z najważniejszych linii tramwajowych łączących Bytom z Rudą Śląska oraz Chorzowem.
 
Gmina Bytom wspólnie z Tramwajami Śląskimi rozpoczęła modernizację odcinka ok. 1,3 km toru tramwajowego pojedynczego wraz z infrastrukturą (słupy i sieć trakcyjna, budowa systemu zdalnego sterowania zwrotnic, modernizacja mostu nad Bytomką oraz budowa nowych platform na przystanku Szombierki Frycza Modrzewskiego). W ramach inwestycji przebudowane zostanie także skrzyżowanie ul. Frycza-Modrzewskiego i Zabrzańskiej aż do ul. ks. Włodarskiego. Wartość inwestycji to blisko 13,6 mln zł.
 
Nowa organizacja ruchu i objazdy
 
Na I etapie prac, zamknięty zostanie odcinek ulicy Frycza-Modrzewskiego od skrzyżowania z ul. Zabrzańską do skrzyżowania z ul. Włodarskiego. W związku z tym, wyznaczone będą objazdy.
 
Dla kierowców jadących ul. Frycza-Modrzewskiego od Rudy Śląskiej w kierunku Bytomia:
 • dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t jadących od strony Rudy Śląskiej w kierunku ul. Zabrzańskiej, zaprojektowano objazd ulicami: Witosa - Orzegowską - Zabrzańską,
 • dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t jadących od strony Rudy Śląskiej w kierunku ul. Zabrzańskiej, zaprojektowano objazd ulicami: Włodarskiego - Skromną - Zabrzańską.
 
Dla kierowców jadących ul. Zabrzańską od Bobrka i centrum w kierunku Rudy Śląskiej:
 • dla pojazdów jadących ul. Zabrzańską od strony Bobrka i centrum w kierunku Rudy Śląskiej zaprojektowano objazd ulicami: Orzegowską - Piątka - Frycza-Modrzewskiego.
 
Trasa objazdu do ul. Tatrzańskiej
 • dla pojazdów jadących ul. Zabrzańską od strony dzielnicy Bobrek w kierunku ul. Tatrzańskiej zaprojektowano objazd ulicami: Puszkina - Rostkowskiego - Karpacką - Podhalańską - Bałtycką - Małachowskiego.
 
W związku z prowadzonymi robotami, wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu:
 • zawężenie pasów ruchu na ul. Zabrzańskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Frycza-Modrzewskiego,
 • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Witosa w kierunku od skrzyżowania z ul. Frycza-Modrzewskiego w stronę skrzyżowania z ul. Orzegowską,
 • wprowadzenie odcinkowych zakazów zatrzymywania na ulicach Piątka i Witosa,
 • wprowadzenie zakazów skrętu w lewo z ul. Zabrzańskiej w ulice Tatrzańską oraz Bałtycką,
 • wprowadzenie tymczasowej likwidacji trzech przejść dla pieszych: jednego przejścia dla pieszych po wschodniej stronie skrzyżowania ulic Zabrzańska - Orzegowska - Tatrzańska oraz dwóch przejść na ul. Frycza-Modrzewskiego /jednego w rejonie skrzyżowania z ul. Włodarskiego, drugiego w rejonie skrzyżowania z ul. Zabrzańską/,
 • przeniesienie przystanku autobusowego „Szombierki kościół" (kierunek centrum) zlokalizowanego na ul. Zabrzańskiej przed skrzyżowanie z ul. Frycza-Modrzewskiego,
 • wprowadzenie zakazu wjazdu samochodów ciężarowych (za wyjątkiem służb miejskich) na ul. Skromnej od strony skrzyżowania z ul. Włodarskiego oraz na ul. Włodarskiego od strony skrzyżowania z ul. Frycza - Modrzewskiego.
 
Uwaga pasażerowie linii nr 121!
 
Autobusy linii nr 121 w kierunku Bytomia będą kursowały trasą objazdową przebiegającą od ulicy Frycza-Modrzewskiego, ulicą Witosa i Orzegowską do ul. Zabrzańskiej, natomiast w kierunku Rudy Śląskiej - od ul. Zabrzańskiej, ulicą Orzegowską i Piątka do ul. Frycza-Modrzewskiego.
 
Utrudnienia w ruchu związane z prowadzonymi robotami planowane są do końca września 2021 roku. Urzędnicy proszą o zachowanie ostrożności oraz o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu.
 
Źródło: UM Bytom