WinampSŁUCHAJ ONLINE
Teraz na antenie Radia Fest:
Interwencyjny telefon: (+48) 570-930-930 Telefon na antenę: (32) 775 22 22
Napisz do nas: antena@radiofest.pl
Znajdź nas na: facebook.com/festradio

10.03.2021Bytom: ponad 7500 opraw świetlnych zostanie wymienionych!

Projekt wymiany 7500 opraw oświetleniowych w Bytomiu na energooszczędne oświetlenie LED-owe był tematem spotkania władz miasta z przedstawicielami spółki Tauron Nowe Technologie SA. Został omówiony zakres planowanych prac, ale także możliwość modernizacji i wymiany starych betonowych słupów.
- Kontynuujemy działania, które podjęliśmy w naszym mieście, a związane z wymianą opraw oświetleniowych na energooszczędne. Warto podkreślić, że w poprzednich latach wymieniliśmy ponad 2500 opraw w miejskich latarniach. Wymiana i montaż opraw świetlnych należących do spółki Tauron SA w naszym mieście to inwestycja, która nie tylko poprawi jakość oświetlenia na miejskich drogach, ale również wpłynie na znaczne oszczędności - mówi wiceprezydent Bytomia Michał Bieda.
- Po sfinalizowaniu rozmów z miastem, jesteśmy gotowi do realizacji zadania i wymiany należącego do naszej spółki oświetlenia. Będzie to dla nas jedna z największych przeprowadzonych modernizacji oświetlenia w miastach, które obsługujemy - mówił podczas spotkania Artur Warzocha, prezes Zarządu Tauron Technologie S.A.
 
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu przeprowadził modernizację miejskiego oświetlenia zarówno w 2019, jak również w 2020 roku. Dzięki inwestycji w nowe oświetlenie miasto zyskało oszczędności. Zmalały koszty energii elektrycznej, ale dodatkowe oszczędności przyniosło także wprowadzenie redukcji mocy w godzinach późnonocnych, kiedy ruch samochodów i pieszych jest znikomy.
 
Wymiana ponad 7,5 tys. opraw należących do Tauronu również wpłynie na kolejne oszczędności, ale przede wszystkim poprawę widoczność, a tym samym bezpieczeństwa na bytomskich drogach. Tym samym realizacja projektu oznacza, że całe oświetlenie dróg publicznych w Bytomiu będzie wymienione na nowoczesne i ekologiczne.
 
Źródło: UM Bytom